Mali zwycięzcy pokazali swoją siłę!

5 grudnia 2016

Raz na dwa lata Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” organizuje we Wrocławiu spotkanie pacjentów wyleczonych – wielką Galę Zwycięzców. W tym roku na tę niezwykłą uroczystość przyjechało z całej Polski około tysiąca gości, wśród których byli nie tylko mali pacjenci kliniki onkologii dziecięcej i ich rodzice, ale i lekarze i pielęgniarki, którzy walczyli o ich życie. 
Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” organizuje Spotkania Pacjentów Wyleczonych od 15 lat. Te Gale Zwycięzców są niezwykle ważne dla dzieci, które pokonały chorobę nowotworową. Byli pacjenci nie tylko się spotykają już na naszych uroczystościach, ale często razem na nie rezerwują miejsca i razem przyjeżdżają. Wspólne przeżycia na szpitalnych salach bardzo ich zbliżają i często rodzą się tam przyjaźnie na całe życie. Na spotkania przyjeżdżają nawet pacjenci, którzy dziś są dorośli, a z rakiem walczyli jako małe dzieci.
W tym roku na gości czekał szereg atrakcji. Najwięcej wzruszeń i emocji wywołała nasza podopieczna Kasia Sobczak, która na scenie opowiedziała o swojej walce z chorobą nowotworową. W pięknej i poruszającej rozmowie z prezes Agnieszką Aleksandrowicz, która prowadziła galę, zagrzewała małych pacjentów i ich rodziców do walki o swoje marzenia. Kasia, która przez raka musiała mieć amputowaną nogę, jest dziś mistrzynią pływacką. Opowiedziała małym zwycięzcom o swojej drodze na podium i zachęcała do tego, by nigdy się nie poddawali. O tym, jak ważny jest hart ducha i praca całej rodziny i zespołu lekarskiego w walce z nowotworem przekonywał gen. Roman Polko. Były komandos udowadniał gościom, że wojna, która rozgrywa się na polu bitwy często przypomina tę, którą muszą stoczyć dzieci walczące z rakiem.
Gale Zwycięzców są świadectwem triumfu życia nad chorobą, a małym pacjentom, którzy jeszcze nie zakończyli swojej terapii, dają wiele nadziei i siły w walce z rakiem. Takim najpiękniejszym dowodem możliwości pokonania choroby nowotworowej są spotkania dawców i biorców szpiku. W tym roku na naszej scenie swojego genetycznego bliźniaka poznała 12-letnia Ala Kostrzewa, która jest podopieczną Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Kilka lat temu jedyną szansą na uratowanie jej życia był przeszczep szpiku kostnego. Dziś dziewczynka jest zdrowa dzięki panu Dionizemu Gołębiewskiemu, który zapisał się do bazy dawców i nie wahał się ani chwili, gdy został poproszony o oddanie szpiku. Podczas gali Fundacja miała okazję podziękować swoim Przyjaciołom i Darczyńcom. Prezes Agnieszka Aleksandrowicz wręczyła statuetki „Kropla życia” osobom i firmom, które od lat wspierają dzieci chore na raka.
Jednak Gale Zwycięzców to nie tylko momenty ogromnych wzruszeń. Zawsze dbamy też o doskonałą zabawę. W takie szampańskie nastroje wprowadził wszystkich Piotr Gospodarczyk, który na spotkaniu miał okazję dyrygować ogromną, 1000-osobową orkiestrą. Było to możliwe dzięki temu, że wszyscy goście zagrali na niezwykłych instrumentach BUM BUM Rurkach. Na koniec spotkania, dla dzieci i ich rodziców wystąpiła Młodzieżowa Akademia Musicalowa, która przeniosła wszystkich w świat sennych marzeń i wyobraźni w swoim przedstawieniu „Piotruś Pan”.
 

 

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM