Pomagam i wpłacam

Mietek Szcześniak nagrał teledysk z dziećmi

17 listopada 2016

Mietek Szcześniak nagrał teledysk z dziećmi chorymi na raka
 
Już jutro, 18 listopada swoją premierę będzie miała płyta Mietka Szcześniaka. Płyta wyjątkowa, bo jej tytułowy utwór „Nierówni” artysta zadedykował podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. I razem z nimi nagrał teledysk do piosenki.
 
Mietek Szcześniak jest jednym z przyjaciół Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i jej małych Podopiecznych walczących z rakiem. W marcu tego roku zaśpiewał na charytatywnym Koncercie Nadziei, który odbył się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Po koncercie odwiedził Przylądek Nadziei. Ta wizyta, długie i niezwykle osobiste rozmowy z małymi pacjentami i ich rodzicami wywarły na nim tak duże wrażenie, że zdecydował się zadedykować dzieciom chorym na raka tytułowy utwór na płycie „Nierówni”. Po spotkaniu zrodził się też pomysł na nagranie teledysku do utworu, który będzie promował całą płytę. W jego produkcję zaangażowało się charytatywnie wielu wybitnych twórców filmowych – między innymi scenariusz opracował Kamil Niewiński, sam klip wyreżyserował Marek Wróbel, a piękny montaż jest dziełem Jana Kidawy-Błońskiego jr.
 
Dominika-bohaterka
 
W nagraniu klipu wzięli udział mali pacjenci „Przylądka Nadziei”. Główną bohaterką klipu jest 12-letnia Dominika, która od kilku lat jest pod opieką Fundacji i zawsze z ogromną ochotą włącza się w nasze akcje. Dziewczynka miała pięć lat, gdy lekarze wykryli u niej ogromnego guza kanału kręgowego. Z rakiem walczyła przez blisko cztery lata. Po długim i bardzo wyniszczającym leczeniu, Dominika i cała jej rodzina cały czas z ogromnym zaangażowaniem wspierali Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Dominika pozowała do zdjęć, które pojawiały się na naszych ulotkach, występowała w spotach promujących Fundację. Robiła wszystko, żeby pokazać innym dzieciom walczącym z rakiem, że chorobę można pokonać. Angażowała się w każdą akcję Fundacji i pomagała nam zbierać pieniądze na leczenie innych małych pacjentów. W lutym tego roku nagrała z nami spot, w którym mówi, jak Fundacja pomaga dzieciom. Półtorej miesiąca później na nią i na jej rodzinę spadła informacja o tym, że dziewczynka zachorowała na kolejny nowotwór – na białaczkę. Błyskawicznie rozpoczęła się chemioterapia i bardzo intensywne leczenie. Dominiczka przeszła też przeszczep szpiku, a dziś powoli wraca do zdrowia.
 
Płyta pełna słońca
 
Dominika jest główną bohaterką klipu, ale w jego nagraniu wzięły udział też inne dzieci, które na co dzień leczą się w Przylądku: Ala, Kornelka, Dawidek i Zosia. Dzieci były zachwycone udziałem w tej produkcji filmowej, a muzyk był niezwykle poruszony spotkaniem z małymi pacjentami. Cała płyta Mietka Szcześniaka to kompozycje do wierszy księdza Jana Twardowskiego, które zostały nagrane z okazji 100-lecia urodzin poety. Jak mówi sam artysta, jest to dzieło jego życia, które powstało we współpracy z najlepszymi muzykami z Brazylii i ze Stanów Zjednoczonych. Niosące nadzieję i wiarę w lepsze jutro teksty ks. Twardowskiego, tworzą unikalne kompozycje wraz z pełną słońca brazylijską muzyką.
Mietek w tytułowym utworze śpiewa: „To, co mam i to czego nie mam (…) zawsze jest komuś potrzebne. Nierówni potrzebują siebie.” Dzieci chore na raka wiedzą najlepiej, jak ważne jest to, żeby w trudnych chwilach, w momentach zwątpienia i słabości, mieć przy sobie kogoś, komu można zaufać bezgranicznie. Na kim można polegać. Mietek jest jednym z dobrych duchów Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i naszych małych Podopiecznych walczących z rakiem.
 
 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam