Msza za dzieci, które odeszły

5 listopada 2013

W niedzielę, 3 listopada jak co roku odbyła sie Msza św. za dzieci, które przegrały swoją walkę z chorobą nowotworową. Podczas nabożeństwa, odprawianego w Kolegiacie na Ostrowie Tumskim wyczytano imiona i nazwiska dzieci, które zmarły w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu oraz zapalono znicze w ich intencji. Po Mszy przemówienie wygłosiła kierująca Kliniką prof. Alicja Chybicka, która zwróciła uwagę na wzrost poziomu wyleczalności dzieci w ostatnich kilkudziesięciu latach z 25 do 80%. Następnie rodzice i bliscy zmarłych dzieci udali się na spotkanie do Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, gdzie mogli posilić się, porozmawiać, podzielić wspomnieniami oraz złożyć wpis do Księgi Pamiątkowej.

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!