Msza za dzieci, które odeszły

5 listopada 2012

          W niedzielę, 4 listopada w Kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim odbyła się doroczna Msza św. za małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu, których nie udało się uratować.
W nabożeństwie, celebrowanym tradycyjnie przez ks. Grzegorza, wzięły udział rodziny dzieci, które przegrały swoją walkę z chorobą nowotworową, personel Kliniki, władze fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, ale także mali pacjenci, którym udało się pokonać raka oraz liczni wolontariusze.   

            Po Mszy wszyscy uczestnicy udali się do Auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego, gdzie mogli posilić się, porozmawiać z podobnie doświadczonymi osobami oraz złożyć pamiątkowy wpis w specjalnie przygotowanej Księdze, mającej uczcić pamięć zmarłych dzieci. Na uroczystości obecna była, jak co roku, profesor Alicja Chybicka oraz profesor Jan Miodek, który odczytał zebranym wiersz pt. ,,Nadzieja”, napisany przez jednego z byłych podopiecznych fundacji.

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!