Pomagam i wpłacam

Msza za dzieci, które odeszły

5 listopada 2012

          W niedzielę, 4 listopada w Kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim odbyła się doroczna Msza św. za małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu, których nie udało się uratować.
W nabożeństwie, celebrowanym tradycyjnie przez ks. Grzegorza, wzięły udział rodziny dzieci, które przegrały swoją walkę z chorobą nowotworową, personel Kliniki, władze fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, ale także mali pacjenci, którym udało się pokonać raka oraz liczni wolontariusze.   

            Po Mszy wszyscy uczestnicy udali się do Auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego, gdzie mogli posilić się, porozmawiać z podobnie doświadczonymi osobami oraz złożyć pamiątkowy wpis w specjalnie przygotowanej Księdze, mającej uczcić pamięć zmarłych dzieci. Na uroczystości obecna była, jak co roku, profesor Alicja Chybicka oraz profesor Jan Miodek, który odczytał zebranym wiersz pt. ,,Nadzieja”, napisany przez jednego z byłych podopiecznych fundacji.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam