Pomagam i wpłacam

Na Onkoigrzyskach spisaliśmy się świetnie

5 czerwca 2012

W sobotę, 2 czerwca na Stadionie Olimpijskim Akademii Wychowania Fizycznego blisko setka młodych sportowców stanęła w szranki w licznych dyscyplinach. Nie były to jednak zwykłe zawody; każde z dzieci, rywalizujących na boisku, miało doświadczenia z chorobami nowotworowymi.

 

Jednak zarówno one jak i ich rodzice na kilka sobotnich godzin zapomniało o chorobie i w całości oddało się radosnej rywalizacji w duchu sportowej przyjaźni.

V Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, w których brali udział pacjenci wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM oraz dzieci z praskiej Kliniki Hematologii i Onkologii, rozpoczął zwyczajowo uroczysty przemarsz Orkiestry Śląskiego Okręgu Wojskowego. Następnie, zgodnie z tradycją, wszystkie dzieci wzięły udział w przemarszu pod maszt, gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi olimpijskiej. W tym roku małym sportowcom pomagały siatkarki Impel Gwardii Wrocław oraz legenda WKS – Janusz Sybis. Po wciągnięciu flagi nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego, a zebranych na stadionie gości powitali m.in. kierująca wrocławską kliniką prof. Alicja Chybicka oraz Dziekan Wydziału Fizjoterapii AWF prof. Marek Woźniewski, życząc wszystkim doskonałej zabawy i podkreślając, że wszystkie dzieci tak naprawdę są już zwycięzcami, a wynik punktowy to już drugorzędna sprawa. Aby żaden z małych sportowców nie ucierpiał z powodu kontuzji, przed przystąpieniem do zawodów siatkarki przeprowadziły profesjonalną rozgrzewkę.

Po części oficjalnej nadszedł czas na próbę sił w konkurencjach lekkoatletycznych. Mali zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych, uczestnicząc m.in. w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.  Następnie uczestnicy mogli sprawdzić poziom swojej sprawności w grach zespołowych, tenisie stołowym oraz badmintonie. Dla zapalonych pływaków zorganizowano też zawody na basenie, a dla fanów piłki nożnej– rozgrywki futbolowe.  Dodatkową atrakcją był też towarzyski mecz Polska – Czechy, który zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Polski. W tym czasie każdy mógł zjeść ciepły posiłek, przygotowany przez żołnierskich kucharzy oraz ochłonąć przed uroczystą dekoracją zwycięzców. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a każdy, biorący udział w zawodach mógł liczyć na pamiątkowy dyplom, upominek oraz zdjęcie z autografami siatkarek Impel Gwardii Wrocław, które wraz z trenerami asystowały również przy uroczystym zdjęciu flagi na koniec Onkoigrzysk.

Imprezie sportowej towarzyszyły także liczne atrakcje: dmuchane zamki, pokazy AIKIDO, Capoeiry oraz tradycyjnego tańca irlandzkiego, a także różnorakie gry i zabawy na powietrzu.

Onkoigrzyska organizowane są od pięciu lat z inicjatywy Akademii Wychowania Fizycznego i przy współudziale wrocławskiej Kliniki onkologicznej oraz fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Ich celem jest obalenie stereotypowego przekonania o szkodliwości wysiłku fizycznego w procesie leczenia osób chorych na nowotwory. Dla dzieci natomiast jest to doskonała okazja do utwierdzenia się w przekonaniu, że ich życie nie musi różnić się wiele od aktywności osób zdrowych.

 
 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam