Niecodzienny gość w Przylądku. Odwiedził nas Włodek Pawlik

28 sierpnia 2019

W tym tygodniu mieliśmy nie lada gratkę, a właściwie niespodziankę. W przylądkowe progi zawitał niecodzienny gość – znany jazzman i kompozytor, pan Włodek Pawlik.

Pewnie wielu z nas nie wie, że w różnych miejscach mogliście zetknąć się z twórczością naszego gościa. Włodek Pawlik jest słynnym i uznanym na całym świecie kompozytorem i pianistą jazzowym. Tworzy również muzykę filmową i teatralną – wielokrotnie nagradzaną, np, za muzykę do filmu „Rewers”. Komponuje muzykę na fortepian solo jak i dla dużych orkiestr.

W 2014 roku otrzymał muzycznego Oscara – nagrodę Grammy za album „Night in Calisia”, który skomponował i nagrał z amerykańskim trębaczem Randy’m Breckerem i orkiestrą Filharmonii Kaliskiej.

W Przylądku Nadziei Włodek Pawlik przyglądał się pracy Michała Dreznera, który prowadzi zajęcia z muzykoterapii. Jak sam stwierdził: „muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale może uwalniać wprost magiczne moce u każdego, kto będzie gotowy się na nią otworzyć”.

Wierzymy, że ta krótka wizyta to będzie tylko początek czegoś… magicznego. Więcej informacji już wkrótce!

Pozostałe aktualności

19 września 2019

Przylądkowa wycieczka do Amazon Polska. Było niesamowicie i… piżamowo!

Z okazji miesiąca świadomości dziecięcych chorób nowotworowych dostaliśmy zaproszenie od Przyjaciół Przylądka z Amazon Polska na wyjątkową wyprawę. Zobaczcie, co zastaliśmy na miejscu!

16 września 2019

Edyta Jungowska opowiadała dzieciom z Przylądka o Pippi Pończoszance

Piękne bajki, dużo radości i wspaniała zabawa dla małych i dużych! Odwiedziła nas w Przylądku Nadziei pani Edyta Jungowska, żeby poczytać bajki, opowiedzieć zabawne historyjki, zrobić zdjęcia z fanami i rozdać autografy.

15 września 2019

Cała Oleśnica Biega dla dzieci z Przylądka Nadziei!

V Festiwal Biegów Rodzinnych miał w tym roku nie tylko wymiar sportowy i rekreacyjny. Tym razem biegacze i kibice włączyli się w pomaganie dzieciom chorym na raka i pomagali podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!