Pomagam i wpłacam

Nowy separator komórkowy pracuje

6 października 2009

Nowoczesny separator komórkowy został oficjalnie przekazany 5 lutego 2009 r. Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej.

Co roku, Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki przyciąga rzeszę osób, które chcą pomóc małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. To dzięki ich hojności także grudniowa, IV edycja Aukcji, zakończyła się finansowym sukcesem. Zebrane pieniądze – 150 tys. złotych – w całości przekazano na zakup separatora komórkowego, bardzo potrzebnego w Klinice.

Wybór sprzętu, który ma zostać zakupiony z pozyskanych podczas Aukcji funduszy jest zawsze stresujący, bowiem potrzeby Kliniki w tym względzie są ogromne – mówi Krzysztof Bramorski, organizator aukcji. W tym roku decyzja zapadła jednak bardzo szybko – bez separatora komórkowego Klinika nie mogłaby przygotowywać materiału do przeszczepu bez konieczności pobierania szpiku podczas zabiegów operacyjnych. Do takiej sytuacji nie można było dopuścić ? dodaje.

Wykorzystywane obecnie w Klinice urządzenie do separacji komórek ma 15 lat. Jest wysłużone i lada moment może przestać działać. Jego całkowite wyłączenie wykluczyłoby możliwość pozyskiwania komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej, które potem mogą służyć jako materiał przeszczepowy, podczas bezinwazyjnego i mało obciążającego dawcę zabiegu. Klinika musiałaby ograniczyć się do pobierania szpiku przeprowadzając zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym. Do takiej sytuacji jednak nie dojdzie.

Nowoczesny separator komórkowy został już zakupiony. Dzięki nowoczesnej aparaturze proces poboru szpiku do przeszczepów znacznie się skróci, a co najważniejsze przysporzy mniej bólu i stresu małym pacjentom. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 5 lutego 2009 r. o godz. 12.00 w bibliotece wrocławskiej Kliniki (ul. Bujwida). W uroczystości wzięli udział prof. Alicja Chybicka, mec. Krzysztof Bramorski oraz przedstawiciele Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Będzie to okazja do zaprezentowania zakupionej aparatury oraz podsumowania dotychczasowej działalności charytatywnej Kancelarii BSO Prawo & Podatki na rzecz Kliniki.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam