Pomagam i wpłacam

Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologów Dziecięcych

30 listopada 2018

W Przylądku Nadziei odbyła się Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologów Dziecięcych. Cykliczne spotkanie Polskiej Pediatrycznej Grupy Psychoonkologów oraz sekcji Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej tym razem miało miejsce we Wrocławiu.

W spotkaniu 23 i 24 listopada uczestniczyli przedstawiciele zespołów opieki psychoonkologicznej z siedmiu klinik onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce. Gośćmi specjalnymi konferencji były: pediatra-onkolog ze Stuttgartu, dr Magdalena Sokalska – Duhme oraz przedstawicielki Fundacji Ronalda McDonalda i Katarzyna Nowakowska.

Konferencja została zorganizowana przez Klinikę Mentalną – poradnię psychologiczną działającą na terenie Przylądka Nadziei oraz przez Zakład Psychologii Stosowanej UM w Lublinie. Sponsorem konferencji była Fundacja “Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową”.

Tematem wiodącym konferencji była „Kompleksowa opieka nad chorym dzieckiem i jego rodziną”. Dużo miejsca poświęcono podkreśleniu wagi obecności rodzica w procesie leczenia dziecka. Mieliśmy okazję do wysłuchania wykładu o metodach innowacyjnych – takich jak Wirtualna Rzeczywistość i możliwości wykorzystywania tego narzędzia w procesie zdrowienia dzieci. Skupiliśmy się również na wymianie doświadczeń i pomysłów do pracy z przedstawicielami klinik z całej Polski.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam