Onkoigrzyska Bis

16 czerwca 2010

W sobotę, 12 czerwca, odbędzie się już trzecia edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Miejscem imprezy tradycyjnie będzie stadion lekkoatletyczny wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego.

 

 Uczestnicy III Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży.

Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Choroba nie musi przekreślać udziału dzieci w lekcjach wychowania fizycznego w szkołach lub odbierać radość z beztroskiej, aktywnej zabawy. Wszak ruch przybliża nas do zdrowia!

Ceremonia Onkoigrzysk będzie przebiegała zgodnie z rytuałem Olimpijskim. Podczas uroczystej inauguracji nastąpi prezentacja zawodników, odebranie od nich uroczystego ślubowania, wciągnięcie na maszt flagi oraz zapalenie znicza olimpijskiego.

Mali sportowcy zmagać się będą w konkurencjach lekkoatletycznych (biegi, rzut piłeczką palantową, skok w dal), pływackich, tenisie stołowym i badmintonie, rozgrywkach piłkarskich oraz w wieloboju sprawnościowym i rekreacyjnym. Po zawodach rozpocznie się piknik, poprzedzony uroczystą dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem medali i nagród.

Dodatkowe atrakcje zaplanowano także dla dzieci pozostających w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Rehabilitacja uniemożliwia im aktywne wzięcie udziału w zawodach, dlatego przygotowano dla nich gry i zabawy zręcznościowe oraz wizyta wspaniałych gości. Dla maluchów organizatorzy przewidzieli również niezwykłe upominki i nagrody. Na imprezie pojawi się wielu znakomitych sportowców. Swój udział potwierdzili już m.in. futboliści The Crew oraz żużlowcy Betardu WTS Wrocław.

 

 

 

Pozostałe aktualności

13 lutego 2020

1 procent podatku od rolników [Poradnik Podatnika]

Skorzystanie z możliwości przekazania 1% jest jednak banalnie proste. Nie trzeba wypełniać całego PIT-a, wystarczy tylko złożyć formularz PIT-0P, umieścić na nim numer KRS organizacji pożytku publicznego (OPP), ewentualnie dopisać cel szczegółowy.

6 lutego 2020

Przyjaciele z Ticketmaster Polska przekazali ogromną kwotę na leczenie dzieci

Kolejne FENOMENALNE wieści od naszych przylądkowych Przyjaciół! Firma Ticketmaster Polska, którą znacie z dystrybucji biletów na największe wydarzenia kulturalne w Polsce, będzie pomagać dzieciom z Przylądka Nadziei przez kolejny rok!

5 lutego 2020

Noworoczne spotkanie prawników, aukcja sztuki i pomoc dla dzieci chorych na raka

Wspaniały gest i wielkie serca organizatorów Spotkania Noworocznego „Law&Art”. Zorganizowana tego wieczora licytacja dzieł sztuki przyniosła aż 13 tysięcy złotych na pomoc dla małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!