Onkoigrzyska Bis

16 czerwca 2010

W sobotę, 12 czerwca, odbędzie się już trzecia edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Miejscem imprezy tradycyjnie będzie stadion lekkoatletyczny wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego.

 

 Uczestnicy III Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży.

Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Choroba nie musi przekreślać udziału dzieci w lekcjach wychowania fizycznego w szkołach lub odbierać radość z beztroskiej, aktywnej zabawy. Wszak ruch przybliża nas do zdrowia!

Ceremonia Onkoigrzysk będzie przebiegała zgodnie z rytuałem Olimpijskim. Podczas uroczystej inauguracji nastąpi prezentacja zawodników, odebranie od nich uroczystego ślubowania, wciągnięcie na maszt flagi oraz zapalenie znicza olimpijskiego.

Mali sportowcy zmagać się będą w konkurencjach lekkoatletycznych (biegi, rzut piłeczką palantową, skok w dal), pływackich, tenisie stołowym i badmintonie, rozgrywkach piłkarskich oraz w wieloboju sprawnościowym i rekreacyjnym. Po zawodach rozpocznie się piknik, poprzedzony uroczystą dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem medali i nagród.

Dodatkowe atrakcje zaplanowano także dla dzieci pozostających w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Rehabilitacja uniemożliwia im aktywne wzięcie udziału w zawodach, dlatego przygotowano dla nich gry i zabawy zręcznościowe oraz wizyta wspaniałych gości. Dla maluchów organizatorzy przewidzieli również niezwykłe upominki i nagrody. Na imprezie pojawi się wielu znakomitych sportowców. Swój udział potwierdzili już m.in. futboliści The Crew oraz żużlowcy Betardu WTS Wrocław.

 

 

 

Pozostałe aktualności

19 września 2019

Przylądkowa wycieczka do Amazon Polska. Było niesamowicie i… piżamowo!

Z okazji miesiąca świadomości dziecięcych chorób nowotworowych dostaliśmy zaproszenie od Przyjaciół Przylądka z Amazon Polska na wyjątkową wyprawę. Zobaczcie, co zastaliśmy na miejscu!

16 września 2019

Edyta Jungowska opowiadała dzieciom z Przylądka o Pippi Pończoszance

Piękne bajki, dużo radości i wspaniała zabawa dla małych i dużych! Odwiedziła nas w Przylądku Nadziei pani Edyta Jungowska, żeby poczytać bajki, opowiedzieć zabawne historyjki, zrobić zdjęcia z fanami i rozdać autografy.

15 września 2019

Cała Oleśnica Biega dla dzieci z Przylądka Nadziei!

V Festiwal Biegów Rodzinnych miał w tym roku nie tylko wymiar sportowy i rekreacyjny. Tym razem biegacze i kibice włączyli się w pomaganie dzieciom chorym na raka i pomagali podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!