Pomagam i wpłacam

Onkoigrzyska Bis

16 czerwca 2010

W sobotę, 12 czerwca, odbędzie się już trzecia edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Miejscem imprezy tradycyjnie będzie stadion lekkoatletyczny wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego.

 

 Uczestnicy III Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży.

Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Choroba nie musi przekreślać udziału dzieci w lekcjach wychowania fizycznego w szkołach lub odbierać radość z beztroskiej, aktywnej zabawy. Wszak ruch przybliża nas do zdrowia!

Ceremonia Onkoigrzysk będzie przebiegała zgodnie z rytuałem Olimpijskim. Podczas uroczystej inauguracji nastąpi prezentacja zawodników, odebranie od nich uroczystego ślubowania, wciągnięcie na maszt flagi oraz zapalenie znicza olimpijskiego.

Mali sportowcy zmagać się będą w konkurencjach lekkoatletycznych (biegi, rzut piłeczką palantową, skok w dal), pływackich, tenisie stołowym i badmintonie, rozgrywkach piłkarskich oraz w wieloboju sprawnościowym i rekreacyjnym. Po zawodach rozpocznie się piknik, poprzedzony uroczystą dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem medali i nagród.

Dodatkowe atrakcje zaplanowano także dla dzieci pozostających w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Rehabilitacja uniemożliwia im aktywne wzięcie udziału w zawodach, dlatego przygotowano dla nich gry i zabawy zręcznościowe oraz wizyta wspaniałych gości. Dla maluchów organizatorzy przewidzieli również niezwykłe upominki i nagrody. Na imprezie pojawi się wielu znakomitych sportowców. Swój udział potwierdzili już m.in. futboliści The Crew oraz żużlowcy Betardu WTS Wrocław.

 

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam