Pomagam i wpłacam

Parada Parowozów w Wolsztynie

24 kwietnia 2012

28 kwietnia br. już po raz 19 odbędzie się Parada Parowozów w Wolsztynie. Dla osób, które tego dnia, w drodze do Wolsztyna wybiorą kolej, PKP Intercity przygotowało wyjątkowy przejazd z Wrocławia pociągiem retro HEFAJSTOS/ ŚLĄSK.

Parada Parowozów w Wolsztynie to cyklicznie organizowana przez PKP Cargo oraz Fundację Era Parowozów impreza, promująca historię lokomotyw parowych w Europie. W tym roku w Wolsztynie będzie można zobaczyć wspaniałe parowozy z Polski, Czech i Niemiec. 

Podobnie jak w roku ubiegłym, do Wolsztyna będzie można dojechać specjalnym składem HEFAJSTOS/ ŚLĄSK uruchomionym przez PKP Intercity. Tym razem Intercity przygotowało jeszcze jedną niespodziankę dla miłośników kolei. Z okazji obchodów 170 rocznicy pierwszego przejazdu pociągu na ziemiach polskich, na stacji Leszno skład HEFAJSTOS/ ŚLĄSK zostanie rozdzielony i do Wolsztyna dojadą już dwa pociągi – pierwszy, HEFAJSTOS, a 22 minuty po nim ŚLĄSK, prowadzony parowozem.   

W tegorocznej imprezie  udział weźmie 13 parowozów, w tym 6 pochodzących spoza Polski: 4 z Niemiec (serii 52 8177, 52 8079, 01 509, 35 1019-5) i 2 z Czech (serii 534.0432, 475.101). Gwiazdą parady będzie jak co roku parowóz Pm36-2, zwany „Piękną Heleną”, złoty medalista Wystawy Światowej w Paryżu z 1937 r. Po raz pierwszy w Wolsztynie zaprezentowane zostaną dwa polskie parowozy z serii TKh 05353 z Pyskowic oraz TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej. 

Paradzie będą towarzyszyć liczne konkursy i pokazy, m.in. mistrzów akrobatyki. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Gwiazdami wieczoru będą  In-Grid, Stachursky i  Feel. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowisko pt. „Światło, dźwięk, para”. Pełen atrakcji dzień  zakończy dyskoteka, którą do białego rana poprowadzi znany prezenter muzyczny Hirek Wrona.

Parowozowy piknik cieszy się dużą popularnością i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy widzów nie tylko z kraju, ale także z wielu państw europejskich, a nawet miłośników kolei z Azji i Australii. Parada odbywa się w wolsztyńskiej parowozowni, która istnieje od ponad 100 lat i jako jedyna w Europie prowadzi planowy ruch pociągów przy wykorzystaniu lokomotywy parowej.

Zbiórka  09:00 obok samochodu Peugeot  z napisem INTERCITY na dworcu tymczasowym od strony ul. Suchej

WYJAZD  z Wrocławia 09:15

WYJAZD z Wolsztyna 17:45 

Przyjazd do Wrocławia 21:20

Prosimy o zabranie kanapek i napojów dla dzieci!

 

 

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam