Pomagam i wpłacam

Parostatkiem w piękny rejs.

1 sierpnia 2010

 O, ho, ho! Przechyły i przechyły ! O, ho, ho! Za falą fala mknie…! – tak w ubiegły piątek śpiewali mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

 Bez obaw, sztorm nikomu nie zagroził. Zamiast tego podopieczni Fundacji Na Ratunek dzieciom chorobą nowotworową zapewnione mieli całe mnóstwo świetnej zabawy. I nie były to zwykłe igraszki. 27.08. każdy maluch stał się prawdziwym marynarzem, podróżując po Odrze wspaniałym statkiem. Cała przygoda rozpoczęła się o godzinie 10.00. Pod Przystań Zwierzyniecką podjechał autokar wypełniony dziećmi gotowymi przeżyć fantastyczną przygodę, a także ich przyjaciółmi i rodzicami.

 

Załoga okrętu zaskoczona była szybkością, z jaką mali pacjenci opanowali statek. Po zwiedzaniu wszystkich zakamarków statku, przyszedł czas na  konkursy z nagrodami, zgadywanki, wspólne wierszyki i koncert życzeń. To tylko niektóre z zabaw, wypełniających dzieciom czas na pokładzie.

W końcu dzielni marynarze mogli wzmocnić siły pysznymi przekąskami, którymi zastawiony był pokładowy stół i rozkoszować się pięknymi widokami, obserwowanymi z nieco innej niż zwykle perspektywy.

Budynki uniwersyteckie, Ostrów Tumski, mosty i parki śledzone z pokładu statku wydawały się zupełnie innymi miejscami! Podczas całej wyprawy  przynajmniej połowa dzieci wyraziła zdecydowane pragnienie zostania marynarzami bądź piratami, druga połowa natomiast zadeklarowała pozostanie ich pasażerami. Gdy wyprawa dobiegła końca, żaden wilk wodny nie chciał opuścić pokładu i powrócić do roli szczura lądowego.

Jeszcze długo w nasze pamięci pozostaną wspólnie spędzone chwile. Na pewno zobaczymy się za rok, by kolejny raz przeżyć prawie morską;) przygodę.

                                                       Do zobaczenia za rok!

 

 

Pozostałe aktualności

6 lipca 2020

Sukces terapii CAR-T w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

11-letni Olek, po siedmiu latach nieskutecznego leczenia białaczki, wreszcie bez obecności komórek nowotworowych, dzięki nowatorskiej terapii CAR-T zastosowanej w  Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK „Przylądek Nadziei”!

2 lipca 2020

Klienci SuperPharm podarowali dzieciom wspaniały prezent

Kochani, zobaczcie, jaki prezent dla dzieciaków przyjechał właśnie do Fundacji! Ogromna paleta profesjonalnych środków pielęgnacyjnych, które przyniosą ulgę małym pacjentom kliniki Przylądek Nadziei. Są NIESŁYCHANIE potrzebne, bo chemia i naświetlanie bardzo podrażniają skórę.

27 czerwca 2020

Pokaz motocyklowych akrobacji Freestyle Family

Wakacje w klinice Przylądek Nadziei zaczęliśmy w IMPONUJĄCYM stylu Odwiedzili nas mistrzowie motocyklowego freestyle’u. Najlepszy w Polsce: Marcin Łukaszczyk FMX Rider i Mikołaj ZAPSA Tempka FMX. Zawodnicy Freestyle Family.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam