Pomagam i wpłacam

Parostatkiem w piękny rejs.

1 sierpnia 2010

 O, ho, ho! Przechyły i przechyły ! O, ho, ho! Za falą fala mknie…! – tak w ubiegły piątek śpiewali mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

 Bez obaw, sztorm nikomu nie zagroził. Zamiast tego podopieczni Fundacji Na Ratunek dzieciom chorobą nowotworową zapewnione mieli całe mnóstwo świetnej zabawy. I nie były to zwykłe igraszki. 27.08. każdy maluch stał się prawdziwym marynarzem, podróżując po Odrze wspaniałym statkiem. Cała przygoda rozpoczęła się o godzinie 10.00. Pod Przystań Zwierzyniecką podjechał autokar wypełniony dziećmi gotowymi przeżyć fantastyczną przygodę, a także ich przyjaciółmi i rodzicami.

 

Załoga okrętu zaskoczona była szybkością, z jaką mali pacjenci opanowali statek. Po zwiedzaniu wszystkich zakamarków statku, przyszedł czas na  konkursy z nagrodami, zgadywanki, wspólne wierszyki i koncert życzeń. To tylko niektóre z zabaw, wypełniających dzieciom czas na pokładzie.

W końcu dzielni marynarze mogli wzmocnić siły pysznymi przekąskami, którymi zastawiony był pokładowy stół i rozkoszować się pięknymi widokami, obserwowanymi z nieco innej niż zwykle perspektywy.

Budynki uniwersyteckie, Ostrów Tumski, mosty i parki śledzone z pokładu statku wydawały się zupełnie innymi miejscami! Podczas całej wyprawy  przynajmniej połowa dzieci wyraziła zdecydowane pragnienie zostania marynarzami bądź piratami, druga połowa natomiast zadeklarowała pozostanie ich pasażerami. Gdy wyprawa dobiegła końca, żaden wilk wodny nie chciał opuścić pokładu i powrócić do roli szczura lądowego.

Jeszcze długo w nasze pamięci pozostaną wspólnie spędzone chwile. Na pewno zobaczymy się za rok, by kolejny raz przeżyć prawie morską;) przygodę.

                                                       Do zobaczenia za rok!

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam