Pomagam i wpłacam

Pielgrzymka małych pacjentów Kliniki

10 maja 2011

Kilkunastu pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej wraz z rodzicami, wyruszyło 29 kwietnia przed 3 nad ranem do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II.

Pielgrzymujący to dzieci po leczeniu, które wraz w rodzicami pragnęły w ten sposób podziekować za wyzdrowienie. Rodzice dzieci, które zostały wyleczone z choroby nowotworowej podkreślają, jak duże znaczenie dla procesu zdrowienia ich dzieci miała wiara i osoba Jana Pawła II. 


 

W piątek wieczorem autokar z pielgrzymami dotarł do Lido, gdzie zaplanowany był nocleg. Następnego dnia, skoro świt, wyruszono do Asyżu – uroczego miasta zbudowanego z różowego kamienia. Zwiedzano tam Bazylikę św. Franciszka z przepięknymi freskami Giotto di Bondone, klasztor S.Damiano, kościół św. Klary.

 

Prosto z Asyżu pielgrzymi skierowali sie do Rzymu, gdzie po nocy spędzonej na czuwaniu, o 5 rano udali się na Plac św. Piotra. Na szczęście posiadane zaproszenia umożliwiły naszym podopiecznym zajęcie miejsc z dobrym widokiem na ołtarz, w sektorze dla osób uprzywilejowanych. Na placu był już spory tłum pielgrzymów – głównie z Polski. Powiewały flagi, choragiewki i transparenty z nazwami miast polskich, panowała bardzo radosna atmosfera.

Nasza grupa pielgrzymów uczestniczyła w Beatyfikacji Jana Pawła II z wielką radością i entuzjazmem, mimo nocy spędzonej na czuwaniu. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się autokarem do Padwy. Nie sposób było ominąć tego jakże ważnego miejsca z bazyliką św. Antoniego oraz Uniwersytetem, na krórym studiował Jan Kochanowski i Mikołaj Kopernik.

Był to już ostatni etap tej niezwykłej podróży do Włoch.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam