Pomagam i wpłacam

Podarujmy dzieciom zdrowie – relacja

5 kwietnia 2011

17 kwietnia 2011 r. w ramach akcji społecznej „Podarujmy dzieciom zdrowie” w Galeriach Carrefour: Centrum Handlowym AKS w Chorzowie, Galerii Glinki w Bydgoszczy, w Galerii Gryf w Szczecinie i Galerii Lubelskiej w Lublinie, odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z chorobami cywilizacyjnymi. Wbrew powszechnym przeświadczeniom, choroby takie jak cukrzyca, otyłość, choroby serca czy nowotwory dotykają nie tylko osoby starsze, ale także kobiety i mężczyzn w kwiecie wieku. Niewielu osób pamięta również, że walka z chorobami cywilizacyjnymi powinna się rozpocząć już w dzieciństwie.

Carrefour jako firma odpowiedzialna społecznie, chętnie angażuje się w prozdrowotne akcje społeczne. Dlatego też, wspólnie z naszą Fundacją, przygotowała jedyną w swoim rodzaju akcję, której celem jest przebadanie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Nazwa Podarujmy dzieciom zdrowie odnosi się do konieczności regularnej kontroli stanu zdrowia najmłodszych tak, by móc w porę wykryć, zdiagnozować i zlikwidować ewentualne nieprawidłowości

17 kwietnia od 11.00 do 18.00 w Galeriach Carrefour odbywać się będą bezpłatne badania profilaktyczne dzieci. W dwóch boksach przyjmować będą lekarze różnych specjalizacji: ortopeda, laryngolog, pediatra oraz dietetyk. Rodzice będą mogli dowiedzieć się m.in. czy współczynnik BMI ich pociechy mieści się w granicach normy, czy poziom tkanki tłuszczowej nie jest zbyt wysoki lub czy ilość cukru we krwi nie przekracza prawidłowego poziomu. Dowiedzą się także jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla swoich pociech oraz w jaki sposób walczyć ze skoliozą u najmłodszych. Dla oczekujących na badania dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, w których będą mogły bawić się i tworzyć pod okiem pod okiem hostess.

Nasza organizacja wspomaga leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, jednak jeśli tylko mamy okazję, włączamy się we wszelkiego typu akcje promujące zdrowie. Dzieci to nasze szczęście i nasza przyszłość. Same nie są w stanie o siebie zadbać, dlatego ten obowiązek spoczywa na nas – rodzicach i opiekunach. Żadnego, nawet najmniejszego objawu nie można bagatelizować; w przypadku tak cennych skarbów zawsze lepiej jest dmuchać na zimne, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z pociechami w dniu 17 kwietnia do Galerii Carrefour na bezpłatne badania" – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam