Prawie 13 tysięcy na plecach krasnali

9 listopada 2015

Nasza piękna skarbona przez dwa lata witała turystów przylatujących do Wrocławia na lotnisko im. Kopernika. Cztery dzielne krasnale, które ją dźwigały miały naprawdę dużo pracy, bo w skarbonie przez ten czas uzbierała się spora suma.
Skarbona stanęła na terenie Portu Lotniczego Wrocław w listopadzie 2013 roku. Przez ten czas pieniądze do niej wrzucali turyści, którzy przylatywali, albo odlatywali z Wrocławia. Pomysł, żeby ustawić skarbonę na lotnisku był nieprzypadkowy. Założenie było takie, że obcokrajowcy, którzy opuszczają Polskę, zechcą zostawić w skarbonie złotówki, których nie wymienili w kantorze, a zagranicą im się nie przydadzą. I rzeczywiście z miesiąca na miesiąc przybywało drobniaków – groszy i złotówek. W zeszłym tygodniu, po blisko dwóch latach skarbona została urzędowo otwarta, a specjalna komisja przeliczyła znajdujące się w niej pieniądze. W skarbonie było 12 814 złotych! Ale to nie koniec. Wesprzeć dzieci chore na raka postanowili też turyści, którzy przywieźli gotówkę ze swoich krajów. I dzięki temu w skarbonie znaleźliśmy nie tylko euro i dolary, ale również węgierskie forinty, koreańskie wony, rosyjskie ruble, rumuńskie leje, chińskie Yuany i chorwackie kuny. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy, a wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na leczenie dzieci, które dzielnie walczą z nowotworami.
Nasza piękna skarbona trafiła teraz do pracowni artystycznej, gdzie zostanie pięknie odnowiona. I już na początku grudnia stanie w zupełnie nowym miejscu we Wrocławiu. Trzymamy to jeszcze w tajemnicy, ale już niedługo Was zaskoczymy!

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM