Pomagam i wpłacam

Prawie 13 tysięcy na plecach krasnali

9 listopada 2015

Nasza piękna skarbona przez dwa lata witała turystów przylatujących do Wrocławia na lotnisko im. Kopernika. Cztery dzielne krasnale, które ją dźwigały miały naprawdę dużo pracy, bo w skarbonie przez ten czas uzbierała się spora suma.
Skarbona stanęła na terenie Portu Lotniczego Wrocław w listopadzie 2013 roku. Przez ten czas pieniądze do niej wrzucali turyści, którzy przylatywali, albo odlatywali z Wrocławia. Pomysł, żeby ustawić skarbonę na lotnisku był nieprzypadkowy. Założenie było takie, że obcokrajowcy, którzy opuszczają Polskę, zechcą zostawić w skarbonie złotówki, których nie wymienili w kantorze, a zagranicą im się nie przydadzą. I rzeczywiście z miesiąca na miesiąc przybywało drobniaków – groszy i złotówek. W zeszłym tygodniu, po blisko dwóch latach skarbona została urzędowo otwarta, a specjalna komisja przeliczyła znajdujące się w niej pieniądze. W skarbonie było 12 814 złotych! Ale to nie koniec. Wesprzeć dzieci chore na raka postanowili też turyści, którzy przywieźli gotówkę ze swoich krajów. I dzięki temu w skarbonie znaleźliśmy nie tylko euro i dolary, ale również węgierskie forinty, koreańskie wony, rosyjskie ruble, rumuńskie leje, chińskie Yuany i chorwackie kuny. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy, a wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na leczenie dzieci, które dzielnie walczą z nowotworami.
Nasza piękna skarbona trafiła teraz do pracowni artystycznej, gdzie zostanie pięknie odnowiona. I już na początku grudnia stanie w zupełnie nowym miejscu we Wrocławiu. Trzymamy to jeszcze w tajemnicy, ale już niedługo Was zaskoczymy!

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam