Prawie 13 tysięcy na plecach krasnali

9 listopada 2015

Nasza piękna skarbona przez dwa lata witała turystów przylatujących do Wrocławia na lotnisko im. Kopernika. Cztery dzielne krasnale, które ją dźwigały miały naprawdę dużo pracy, bo w skarbonie przez ten czas uzbierała się spora suma.
Skarbona stanęła na terenie Portu Lotniczego Wrocław w listopadzie 2013 roku. Przez ten czas pieniądze do niej wrzucali turyści, którzy przylatywali, albo odlatywali z Wrocławia. Pomysł, żeby ustawić skarbonę na lotnisku był nieprzypadkowy. Założenie było takie, że obcokrajowcy, którzy opuszczają Polskę, zechcą zostawić w skarbonie złotówki, których nie wymienili w kantorze, a zagranicą im się nie przydadzą. I rzeczywiście z miesiąca na miesiąc przybywało drobniaków – groszy i złotówek. W zeszłym tygodniu, po blisko dwóch latach skarbona została urzędowo otwarta, a specjalna komisja przeliczyła znajdujące się w niej pieniądze. W skarbonie było 12 814 złotych! Ale to nie koniec. Wesprzeć dzieci chore na raka postanowili też turyści, którzy przywieźli gotówkę ze swoich krajów. I dzięki temu w skarbonie znaleźliśmy nie tylko euro i dolary, ale również węgierskie forinty, koreańskie wony, rosyjskie ruble, rumuńskie leje, chińskie Yuany i chorwackie kuny. Za każdy dar serca bardzo dziękujemy, a wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na leczenie dzieci, które dzielnie walczą z nowotworami.
Nasza piękna skarbona trafiła teraz do pracowni artystycznej, gdzie zostanie pięknie odnowiona. I już na początku grudnia stanie w zupełnie nowym miejscu we Wrocławiu. Trzymamy to jeszcze w tajemnicy, ale już niedługo Was zaskoczymy!

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!