Pomagam i wpłacam

Przemek Pohrybieniuk nowym prezesem naszej Fundacji

17 grudnia 2018

Współtwórca programu „Podziel się posiłkiem”, jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce przedsięwzięć społecznych, od marca będzie kierował Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która opiekuje się kliniką „Przylądek Nadziei”. Najnowocześniejszym w Polsce szpitalem dla dzieci chorych na raka. – Rozwiniemy współpracę międzynarodową: naukową, medyczną, społeczną i profesjonalną – zapowiada Przemek Pohrybieniuk. Planuje także tworzenie programów partnerskich z biznesem.

Stery instytucji, która od ponad 27 lat finansuje leczenie dzieci chorych na raka z całej Polski, Przemek Pohrybieniuk przejmie 1 marca 2019 roku. Informacja o powołaniu go do zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” została ogłoszona podczas Gali Zwycięzców we Wrocławiu. Największego w Polsce spotkania osób wyleczonych z choroby nowotworowej.

– Fundacja podejmuje nowe wyzwania i nowe projekty. Zależy nam bardzo, aby dotychczasowe osiągnięcia Fundacji i lekarzy skupionych w Przylądku Nadziei były dostrzegane i rozwijane poza granicami naszego kraju. Chcemy włączyć się w światowe badania, dlatego potrzebujemy osób , które doskonale znają międzynarodowe korporacje oraz realizowały w nich społecznie odpowiedzialne projekty. Doświadczenie pana Przemka Pohrybieniuka jest więc w tym wypadku bezcenne. To idealna osoba na stanowisko prezesa zarządu – mówi Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Fundacji.

Przemek Pohrybieniuk to znana postać w polskim biznesie i w środowisku organizacji społecznych. Był członkiem zarządu Danone, szefem ACCA w Polsce i w Krajach Bałtyckich – międzynarodowej organizacji kształcącej ekspertów z branży finansowej; dyrektorem marketingu, komunikacji oraz relacji zewnętrznych w czołowych międzynarodowych firmach doradczych i prawnych. Ma również duże doświadczenie w działalności charytatywnej.

  • Był wiceprezesem Forum Odpowiedzialnego Biznesu,
  • współtworzył ruch Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Polsce,
  • będąc w Danone kierował zespołem, który stworzył jeden z najbardziej znanych w Polsce programów społecznych – „Podziel się posiłkiem” (w bliskiej współpracy z Fundacją Polsat i Bankami Żywności)
  • oraz wprowadził na rynek pierwszy w Europie produkt użyteczny społecznie „Mleczny Start” (we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, Biedronką i Maspexem).

– Powołanie na stanowisko prezesa Fundacji to dla mnie to wielki zaszczyt i zobowiązanie. Po prawie 25 latach pracy w biznesie zdecydowałem się na objęcie roli szefa jednej z czołowych instytucji dobroczynnych w Polsce, jaką jest Fundacja. W tej roli wykorzystam moje doświadczenie z budowania ogólnopolskich programów łączących biznes i sferę społeczną, a które przynosiły konkretne rezultaty i miały pozytywny wpływ na społeczeństwo. Obok doświadczenia wniosę myślenie strategiczne, kreatywność i filozofię współtworzenia przedsięwzięć wraz z partnerami z różnych sektorów – zapowiada Przemek Pohrybieniuk.

Nowy prezes chce skupić się na wzmacnianiu marki Fundacji i Kliniki w Polsce i na świecie, rozwoju programów badawczych i naukowych, poszukiwaniu nowych funduszy na badania oraz na rozwoju kadry medycznej Kliniki. Tak, by jak najlepiej wspierać Przylądek Nadziei i jego pacjentów.

– Rozwiniemy współpracę międzynarodową: naukową, medyczną, społeczną i profesjonalną. Wspólnie z biznesem stworzymy programy partnerskie i zaangażowania pracowników firm w misję Fundacji. Sprawimy, że Klinika Mentalna będzie wzorcem opieki psychologicznej dla innych ośrodków. Będziemy skutecznie szukać środków finansowych na istniejące i nowe programy Kliniki w Polsce i na świecie – mówi Przemek Pohrybieniuk. – Moje zobowiązanie to przewodzenie wspaniałej organizacji w realizacji misji niesienia pomocy. Niesienia jej we współpracy z ekosystemem, którego częścią jest Fundacja – a w nim, m.in. są Rada i pracownicy Fundacji, pracownicy Kliniki, Szpitala Uniwersyteckiego, Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, pacjenci i ich rodziny, władze samorządowych i publiczne, darczyńcy, wolontariusze, firmy i przyjaciele. To od naszej woli i działania zależy jak będziemy rozwijać to dobro, które nam powierzono. Bardzo liczę, że wspólnie sięgniemy tam, gdzie dzisiaj nawet nie wiemy, że to możliwe.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam