Pomagam i wpłacam

Przylądek Nadziei na pełnych obrotach

23 listopada 2015

Czekaliśmy, odliczaliśmy dni. My, ale przede wszystkim mali pacjenci kliniki onkologii dziecięcej i ich rodzice. I w końcu się udało! Po wielkich przygotowaniach, dzisiaj z samego rana rozpoczęła się przeprowadzka dzieci ze starej kliniki przy ul. Bujwida do nowego Przylądka Nadziei. Teraz wszystkie maluchy są już w swoich pięknych pokojach, gdzie będą dalej dzielnie walczyć o swoje zdrowie i życie.
Przylądek Nadziei powstał we Wrocławiu dzięki inicjatywie Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Nowa klinika została w pełni wyposażona jeszcze przed przeprowadzką małych pacjentów. W zdecydowanej większości są to zupełnie nowe urządzenia, które zostały kupione specjalnie do tej kliniki. Tylko niewielka cześć sprzętu została zabrana ze szpitala przy ul. Bujwida, ale i to zostało wcześniej przewiezione. Lekarze starali się jak najwięcej dzieci wypisać do domów. W klinice zostali przede wszystkim ci, których stan zdrowia nie pozwalał na wyjście do domu.
To oznacza, że karetkami zostało przewiezionych około 26 dzieci. Przeprowadzka małych pacjentów z kliniki przy ul. Bujwida była ogromnym przedsięwzięciem, w które było zaangażowanych kilkadziesiąt osób. Dzieci były przewożone karetkami na sygnale – na trasie Bujwida-Weigla nieustannie kursowało pięć ambulansów. Po niespełna trzech godzinach, wszyscy mali pacjenci znaleźli się bezpieczni w swoich nowych pokojach w Przylądku Nadziei.
W Przylądku Nadziei na łóżkach stacjonarnych jednocześnie będzie mogło się leczyć 75 dzieci. Dodatkowo w szpitalu jest też oddział dzienny z 10 łóżkami. Będą z nich korzystać dzieci, które po zabiegu, albo przyjęciu leków będą mogły wrócić do domu. Wszystkie sale w nowej klinice są jedno- lub dwułóżkowe. Na każdej z nich pacjentom będą mogli towarzyszyć rodzice, bo w każdej znajdują się rozkładane miejsca do spania. Budynek Przylądka Nadziei jest bardzo przyjazny małym pacjentom. Jest mocno przeszklony, a wnętrza są słoneczne. Wszystkie pomieszczenia są pomalowane jasnymi farbami, a ściany zdobią grafiki przygotowane przez artystów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jednak Przylądek to nie tylko piękne wnętrza. Najważniejsze jest to, że w tej nowoczesnej klinice lekarze będą mogli leczyć małych pacjentów zgodnie z najnowszymi procedurami medycznymi.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam