Pomagam i wpłacam

Przylądek Nadziei pomaszerował na Dzień Dziecka

4 czerwca 2018

Czołg Leopard, niezniszczalne Honkery, ale również kolorowe dmuchańce, bajkowa karuzela, słodka wata cukrowa i piękne prezenty dla każdego dziecka – tak wyglądał w tym roku festyn z okazji Dnia Dziecka, który dla małych pacjentów Przylądka Nadziei zorganizowała Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
 
Dzień Dziecka jest tradycją, na którą co roku z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci zmagające się z rakiem.
W ten szczególny dzień w roku staramy się zrobić wszystko, by wyciągnąć dzieci ze szpitalnych łóżek i z oddziałów. W te kilka godzin nieskrępowanej i radosnej zabawy ładują akumulatory do walki z chorobą na wiele kolejnych tygodni – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
W tym roku święto było zupełnie wyjątkowe. W jego organizacji pomogli Fundacji żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania. Na festyn przywieźli czołg pancerny Leopard, Honkery i całą masę innego wojskowego sprzętu. Żołnierze nie tylko zrobili prezentację sprzętu wojskowego, ale również weszli na oddziały do dzieci, które z powodów zdrowotnych nie mogły opuścić swoich łóżek. Każdy mały pacjent mógł przymierzyć hełm komandosa, pobawić się noktowizjerem i zrobić sobie zdjęcie z żołnierzem w stroju maskującym.
Poza wojskowymi atrakcjami na dzieci czekały gry i konkursy, zabawy z animatorami, karuzela i dmuchańce. Jednym zdaniem – nudzić się nie dało. Przez całą imprezę czas maluchom umilali animatorzy, którzy uczyli je puszczać ogromne bańki mydlane, śpiewali z nimi piosenki, w loterii fantowej rozdawali przepiękne prezenty. Długa kolejka ustawiła się też do wrocławskich strażników miejskich, którzy przyjechali na imprezę konno. Każdy chętny mógł nie tylko pogłaskać konie, ale i zrobić sobie krótką przejażdżkę.
Takie wydarzenia są dla nasz szczególnie ważne i cieszymy się, że są wokół nas sponsorzy, którzy chcą wspierać nasze maluchy również w ten sposób. Czasem podarowanie dzieciom takiego „zastrzyku” energii jest niemal tak samo ważne, jak zakup drogiego, nierefundowanego leku – podkreśla prezes Agnieszka Aleksandrowicz.
W tym roku głównym sponsorem całego święta był serwis Ceneo.pl, który uruchomił akcję charytatywną dla swoich użytkowników. Przez cały tydzień poprzedzający Dzień Dziecka, każdy z nich mógł przekazać CeneoPunkty zebrane za zakupy. Zostały one zamienione na pieniądze, które trafiły do dzieci chorych na raka. W ten sposób udało się zebrać aż 20 tysięcy złotych.
Akcja, którą stworzyli nasi pracownicy zakończyła się sukcesem. Zrobiliśmy to, by pomóc potrzebującym i uczcić pamięć maszego kolegi – Adriana Kowalczyka, który przed rokiem przegrał walkę z chorobą nowotworową. Dziękuję wszystkim użytkownikom i pracownikom naszego serwisu, którzy zdecydowali się przekazać swoje CeneoPunkty na ten cel. Cieszę się, że wspólnie możemy pomóc małym pacjentom walczyć z ciężką chorobą.  – powiedział Marcin Łachajczyk prezes Ceneo.pl.
Wśród pozostałych sponsorów był również Santander Consumer Bank, lodziarnia Krasnolód, Pizza Hut, Hotel Scandic, fotobudka Cuda-Wianki.

 
 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam