Pomagam i wpłacam

Przytulne znaki zodiaku w Przylądku

28 stycznia 2016

Było kolorowo, głośno i bardzo radośnie, a wszystkie strachy schowały się w kąt! A wszystko dzięki pięknym kocykom i poduszkom, jakie trafiły w ręce małych pacjentów Przylądka Nadziei. Każdy z wojowników dostał wyjątkowy komplet ze swoim znakiem zodiaku.
Mali pacjenci Przylądka Nadziei często miesiącami nie mogą opuszczać szpitalnych sal i nawet spacer po korytarzu jest dla nich wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest to, by jak najbardziej umilić im czas, jaki muszą spędzić w klinice. A takim niezwykłym wydarzeniem była z pewnością ostatnia wizyta wolontariuszy, którzy wręczyli maluchom poduszki i kocyki z ich znakami zodiaku. Pościel trafiła do Przylądka dzięki fundacji DKMS. Kolorowe koce i poduszki przedstawiające dziecięce wyobrażenia dwunastu znaków zodiaku zostały stworzone przez wybitnych polskich projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. W klinice na dobre więc rozgościły się śmieszne Lwy, zwariowane Bliźnięta, piękne Panny i potężne Byki.
– Dla tych małych wojowników równie ważne jak skuteczne leczenie, jest dobre samopoczucie. Dlatego takie momenty, w których na ich buziach pojawiają się uśmiechy są dla nas szczególnie ważne – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. – Tym razem bajkowe kocyki i poduszki przeniosły dzieci na chwilę w świąt wyobraźni.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam