Przytulne znaki zodiaku w Przylądku

28 stycznia 2016

Było kolorowo, głośno i bardzo radośnie, a wszystkie strachy schowały się w kąt! A wszystko dzięki pięknym kocykom i poduszkom, jakie trafiły w ręce małych pacjentów Przylądka Nadziei. Każdy z wojowników dostał wyjątkowy komplet ze swoim znakiem zodiaku.
Mali pacjenci Przylądka Nadziei często miesiącami nie mogą opuszczać szpitalnych sal i nawet spacer po korytarzu jest dla nich wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest to, by jak najbardziej umilić im czas, jaki muszą spędzić w klinice. A takim niezwykłym wydarzeniem była z pewnością ostatnia wizyta wolontariuszy, którzy wręczyli maluchom poduszki i kocyki z ich znakami zodiaku. Pościel trafiła do Przylądka dzięki fundacji DKMS. Kolorowe koce i poduszki przedstawiające dziecięce wyobrażenia dwunastu znaków zodiaku zostały stworzone przez wybitnych polskich projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. W klinice na dobre więc rozgościły się śmieszne Lwy, zwariowane Bliźnięta, piękne Panny i potężne Byki.
– Dla tych małych wojowników równie ważne jak skuteczne leczenie, jest dobre samopoczucie. Dlatego takie momenty, w których na ich buziach pojawiają się uśmiechy są dla nas szczególnie ważne – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. – Tym razem bajkowe kocyki i poduszki przeniosły dzieci na chwilę w świąt wyobraźni.

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM