Przytulne znaki zodiaku w Przylądku

28 stycznia 2016

Było kolorowo, głośno i bardzo radośnie, a wszystkie strachy schowały się w kąt! A wszystko dzięki pięknym kocykom i poduszkom, jakie trafiły w ręce małych pacjentów Przylądka Nadziei. Każdy z wojowników dostał wyjątkowy komplet ze swoim znakiem zodiaku.
Mali pacjenci Przylądka Nadziei często miesiącami nie mogą opuszczać szpitalnych sal i nawet spacer po korytarzu jest dla nich wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest to, by jak najbardziej umilić im czas, jaki muszą spędzić w klinice. A takim niezwykłym wydarzeniem była z pewnością ostatnia wizyta wolontariuszy, którzy wręczyli maluchom poduszki i kocyki z ich znakami zodiaku. Pościel trafiła do Przylądka dzięki fundacji DKMS. Kolorowe koce i poduszki przedstawiające dziecięce wyobrażenia dwunastu znaków zodiaku zostały stworzone przez wybitnych polskich projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. W klinice na dobre więc rozgościły się śmieszne Lwy, zwariowane Bliźnięta, piękne Panny i potężne Byki.
– Dla tych małych wojowników równie ważne jak skuteczne leczenie, jest dobre samopoczucie. Dlatego takie momenty, w których na ich buziach pojawiają się uśmiechy są dla nas szczególnie ważne – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. – Tym razem bajkowe kocyki i poduszki przeniosły dzieci na chwilę w świąt wyobraźni.

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!