Pomagam i wpłacam

Ranking 1% podatku już opublikowany

2 października 2012

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy uwierzyli, że nawet najmniejszy gest pomocy ma ogromne znaczenie i wsparli fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego.

W tym roku kwota przekazana na rzecz małych pacjentów wyniosła 4 698 090, 07 zł i  była o 769 630,73 zł wyższa, niż w roku ubiegłym. Wynik ten pozwolił fundacji uplasować się na wysokim, ósmym miejscu wśród blisko 7 tysięcy Organizacji Pożytku Publicznego.

   W imieniu podopiecznych fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za zaufanie, którym obdarzacie nas Państwo, pozwalając tym samym realizować wielkie cele, które przed sobą stawiamy.

            W rozliczeniach za rok 2011, 43% uprawnionych do tego osób fizycznych przekazało 457,3 mln zł na rzecz instytucji charytatywnych, Organizacji Pożytku Publicznego oraz władnych stowarzyszeń. Znaczy to, że chęć pomocy potrzebującym wykazało 11 165 578 osób – prawie o milion więcej niż w roku ubiegłym. Wzrosła także średnia kwota, przeznaczana na Organizacje Pożytku Publicznego: z 39 do 41 zł.

Tegoroczny ranking 10. organizacji, które otrzymały najwyższe kwoty z 1% podatku z rozliczenia za 2011 r. przedstawia się następująco:

źródło: Ministerstwo Finansów, Departament Podatków Dochodowych

Więcej informacji TUTAJ

 

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam