Rejs Statkiem po Odrze

2 lipca 2014

 

 

            Podopieczni Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” swoje wakacje rozpoczęli od tradycyjnego, dorocznego rejsu po Odrze, który pomimo swojej długiej, bo kilkunastoletniej historii, dalej przyciąga rzesze małych pacjentów kliniki onkologicznej.

 

            Wczoraj, 1 lipca przekraczając próg statku, każde dziecko stawało się autentycznym wilkiem morskim – otrzymywało prawdziwą czapkę piracką oraz rekwizyty niezbędne do podróży morskiej, czyli przede wszystkim pyszne łakocie! Chłopcy, którym niestraszny był kilkudniowy marynarski zarost lub piracka opaska na oko, mogli przy pomocy wolontariuszy wymalować je sobie na twarzach. Dziewczynki natomiast wolały być pięknymi księżniczkami, płynącymi w wielką podróż dookoła świata.

            Dla wszystkich przygotowane było mnóstwo atrakcji: od przywitania z samym Kapitanem statku, który z zaangażowaniem opowiadał o szczegółach dotyczących budowy, funkcji i przeznaczenia pokładowego wyposażenia, przez konkursy z nagrodami, zgadywanki, wspólną naukę tańca oraz wielkie poszukiwania skarbu, ukrytego gdzieś na pokładzie, aż po pyszny poczęstunek. Atrakcji było co nie miara, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

            W rejs z małymi pacjentami popłynął także pan Iluzjonista, który zachwycił wszystkich niesamowitymi sztuczkami. Lewitujące pierścionki, znikające chusteczki czy niezwykłe figury, powstające z balonów – czarowania nie było końca, a każdy kolejny trick był bardziej niesamowity od poprzedniego. Podczas zabaw swoich pociech rodzice mogli podziwiać piękne widoki, oglądane z zupełnie innej perspektywy: Budynki uniwersyteckie, Ostrów Tumski, mosty i parki śledzone z pokładu statku wydają się zawsze zupełnie innymi miejscami!

            Po ponad dwóch godzinach wspólnego żeglowania piraci musieli opuścić pokład, jednak – jak sami zapowiadają – jeszcze wypłyną na szerokie wody.

 

            Rejsy statkiem po Odrze to cykliczna akcja Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, mająca wnieść odrobinę radości w trudne życie małych pacjentów. Podczas wesołej podróży z pewnością zapominają o swojej chorobie, a pozytywna energia, którą zostają naładowani, pomaga im łatwiej znosić szpitalną rzeczywistość.

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!