Pomagam i wpłacam

Rekordowa licytacja na Charity Fashion Show

25 września 2012

Pokazy mody prestiżowych marek, otwarte serca, piękna muzyka oraz niezwykli Goście i blisko 60 tysięcy złotych wylicytowane w aukcji na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Tak wyglądała Gala Charity Fashion Show, która odbyła się 22 września, we Wrocławiu już po raz trzeci!

W sobotni wieczór wszyscy ludzie dobrego serca oraz pasjonaci mody spotkali się w budynku Times, aby podziwiać najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2012/2013 światowych marek: MaxMara, Weekend by Max Mara, Pennyblack. Po raz pierwszy na wybiegu została zaprezentowana męska i damska kolekcja Versace oraz przynoszące szczęście torebki Piero Guidi. Najnowsze trendy, prezentowane przez VegaFashionGroup, jedynego właściciela ekskluzywnych włoskich marek na Dolnym Śląsku przypadły do gustu zgromadzonym gościom.

Ta wyjątkowa uroczystość została zainaugurowana przez Państwa Małgorzatę i Andrzeja Oleksików, właścicieli Vega Fashion Group, którzy już po raz trzeci podjęli się organizacji tak niezwykle ekskluzywnej gali mody. Imprezę poprowadziła Agata Młynarska – wybitna prezenterka, która od lat angażuje się w akcje charytatywne, za co została odznaczona Honorową Gwiazdą Dobroczynności Newsweeka oraz Orderem Uśmiechu. Pani Młynarska znakomicie prezentowała się w sukienkach MaxMary, Red Valentino i Versace, stając się przy tym jakże zdumiewającą modelką na wybiegu. 

Pod tym linkiem możecie zobaczyć kilkunastominutowy reportaż z całego wydarzenia:

http://www.youtube.com/watch?v=xYEk4Kml9Z4

 

Gala Charity Fashion Show to nie tylko moda, ale także coroczna aukcja charytatywna na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Dochód z licytacji przeznaczony jest na budowę „Przylądka Nadziei” – nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM. Aukcję wraz z Agatą Młynarską poprowadziła Prezes Zarządu Fundacji – Agnieszka Aleksandrowicz.

Na aukcji wystawionych zostało dwanaście niezwykłych przedmiotów, w większości związanych z przenikającymi się światami mody i sztuki. W tym oryginalnym zbiorze znalazły się m.in.: wylicytowana za 5 tys. zł niepowtarzalna skarbonka z brązu, wykonana przez autorkę wrocławskich krasnali – Beatę Zwolańską-Hołod, ekskluzywne torebki Piero Guidi, MaxMary i Versace z autografami właścicieli marek, sprzedane łącznie za kwotę 11,5 tys. zł, rzeźba znanego wrocławskiego artysty Stanisława Wysockiego, porcelanowy, ręcznie malowany koń z prywatnej kolekcji prezes marki Clarena – Patricii Popławskiej, album o Wrocławiu od ministra Bogdana Zdrojewskiego, płytę od zespołu Me Myself and I oraz płytę od wrocławskich artystów z teatru Capitol. Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyniosła jak zwykle wiele emocji. Najzagorzalsza walka jednak toczyła się o niezwykły obraz, autorstwa wrocławskiej artystki Ewy Woroszczuk. Dzieło, poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, opowiada jednocześnie poruszającą historię.       

Sportretowana na nim dziewczynka o imieniu Ola jest podopieczną fundacji, która przeszła bardzo trudną, ale szczęśliwie zakończoną drogę ku zdrowiu. Obraz jest więc nie tylko wspaniałym dziełem sztuki, ale także radosnym i pełnym siły dowodem zwycięstwa nad ciężką chorobą.  – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz.

Ostatecznie po emocjonującej licytacji, portret sprzedany został za 12 tys. zł. Podczas trzeciej już edycji gali został pobity kolejny rekord i całkowity dochód z aukcji wyniósł blisko 60 tysięcy złotych. Wieczór uświetnił recital Sławka Uniatowskiego, który zaczarował swoim głosem wszystkie wrocławianki. Sławek zaśpiewał piosenki ze swojego repertuaru, ale także zaprezentował bardzo znane kowery. Zebrani goście mogli również posłuchać niezwykle utalentowanej 9-letniej wokalistki – Julii Bińczyk. Zaśpiewała ona wesołą piosenkę „Daj mi rękę tato”, czym rozbawiła zebranych w Timesie gości.

Gala Charity Fashion Show na dobre wpisała się w kulturowy kalendarz wydarzeń we Wrocławiu udowadniając, iż Wrocław to Europejska Stolica nie tylko kultury, ale także mody i otwartych serc. Organizatorzy rokrocznie starają się, aby była ona niezwykłym przeżyciem dla wszystkich przybyłych gości. Co i w tym roku się udało.

Ten prestiżowy wieczór wspierali również partnerzy: apartamentowiec Thespian, BMW, Bałtyckie Centrum Chirurgii Plastycznej, BoConcept, Royal Dent, Marta Tymoszewicz – fitness coaching oraz Clarena.

 

 

Pozostałe aktualności

16 września 2021

Złota Wstążka. Debata ekspertów

W dniu 15 września o godzinie 13.30 miała miejsce debata najznamienitszych specjalistów w dziedzinie onkologii dziecięcej, poświęcona leczeniu białaczki w Polsce i na świecie: wyzwaniom, jakie stoją i mogą pojawić się przed medycyną oraz perspektywom rozwoju i skuteczności terapii. Zapraszamy do jej obejrzenia!

7 września 2021

Kampanię “Złota Wstążka” mięliśmy zacząć z przytupem i… tak właśnie było!

Zbieranie kilometrów w ramach projektu RakReaton, bezpłatne badania USG dzieci oraz uroczysta inauguracja kampanii "Złota Wstążka" - 4 września był kolorowym i radosnym dniem pełen uśmiechu, radości i pomagania!

23 sierpnia 2021

NIE nowotworom u dzieci – bezpłatne badania USG dla dzieci już 4 września!

Mówimy NIE NOWOTWOROM U DZIECI! Dlatego zapraszamy dzieciaki na BEZPŁATNE badania USG, które odbędą się we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach kampanii  Złota Wstążka!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam