Pomagam i wpłacam

Serce kontra Nadzieja – 1:1

24 kwietnia 2012

Już po raz drugi we wrocławskiej Hali Orbita odbył się ,,Mecz Nadziei” – charytatywna impreza sportowa, której celem była zbiórka funduszy na budowę ,,Przylądka Nadziei” – nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.tl_files/fundacja/foty/mecz nadziei/Mecz Nadziei.JPG

Na parkiecie pojawili się przedstawiciele świata biznesu, polityki i sportu, którzy podzieleni na dwie ekipy: Drużynę Serca i Drużynę Nadziei, w asyście siatkarek Impel Gwardii Wrocław, próbowali swych sił w siatkarskim pojedynku o złoty medal imprezy. Mecz był jednak bardzo wyrównany i pomimo heroicznej walki oraz wysiłku członków obu drużyn, ostatecznie zakończył się remisem, a każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Statuetka MVP dla najlepszego gracza trafiła do Jakuba Musiała – lekarza z wrocławskiej kliniki onkologicznej, pracującego na co dzień na oddziale przeszczepowym. Ważniejsza jednak od wyniku punktowego zdawała się być idea, dla której została zorganizowana cała impreza, i która podkreślana była przy każdej okazji: zapewnienie tysiącom dzieci chorych na nowotwory godnych warunków leczenia poprzez budowę nowego szpitala.

Poza zawodnikami, obecnymi na boisku, m.in. Wicemarszałkiem Włodzimierzem Chleboszem, kapitanem WKS Śląsk Wrocław Handball Team – Danielem Grobelnym, Stmatologiem z Akademii Implantologii i Stomatologii Estetycznej Platinium – Pawłem Bernatkiem, czy dziennikarzami sportowymi – Tomaszem Swędrowskim oraz Markiem Dudzińskim, o pomoc w budowie kliniki apelowali także goście specjalni: aktorki Kinga Preis oraz Dominika Figurska, a także Krzysztof Materna, który dodatkowo wcielił się w rolę Głównego Sędziego. Na imprezie obecny był także dziennikarz muzyczny i DJ – Hirek Wrona, który zadbał o udźwiękowienie i oprawę muzyczną.

Podczas meczu, mającego charakter rodzinnego pikniku, dzieci skorzystać mogły z wielu atrakcji; pojedynek siatkarski przeplatany był występami grup tanecznych oraz pokazami cheerleaderek, a mali amatorzy różnego rodzaju dyscyplin sportowych mogli wcielać się w rolę kierowców rajdowych lub piłkarzy, próbując swych sił w grze na symulatorach. Zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się także malowanie buziek oraz wykonywanie sztucznych tl_files/fundacja/foty/mecz nadziei/Krzysztof Materna.JPGtatuaży.

Impreza, organizowana przez Impel Volleyball S.A. oraz fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” wspierana była przez dużą grupę wolontariuszy, którzy w czasie meczu kwestowali na rzecz ,,Przylądka Nadziei”. Udało im się zebrać ponad 7,6 tys. zł. Dodatkowo siatkarki Impel Gwardii Wrocław zaskoczyły uczestników i kibiców, organizując we własnym gronie spontaniczną zbiórkę i przekazując na rzecz fundacji 1650 zł.

            To kolejna bardzo ważna cegiełka, która buduje nową siedzibę kliniki. Wiemy, że takich cegiełek potrzebujemy bardzo dużo, jednak każda z nich przybliża nas systematycznie do celu – dziękowała Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Mamy nadzieję, że kolejna odsłona Meczu Nadziei zgromadzi jeszcze więcej cudownych kibiców, którzy podobnie jak w tym roku, otworzą swe serca i portfele, aby pomagać dzieciom z całej Polski chorym na raka. 

tl_files/fundacja/foty/mecz nadziei/Druzyna Serca i Nadziei.JPG

 Relację z Meczu znajdziecie TUTAJ

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam