Pomagam i wpłacam

Ślubów pomaga koncertowo

5 kwietnia 2017

Jaką receptę na sukces w pomaganiu mają nasi przyjaciele ze Ślubowa, maleńkiej wioski na Dolnym Śląsku? Bardzo prosty: setki palm wielkanocnych, pisanek i stroików świątecznych i przedstawienie, w którym główną rolę grają nauczyciele miejscowej szkoły i … ksiądz proboszcz. Efekt? 14 tysięcy złotych, które w tym roku trafiło do dzieci chorych na raka!
Koncerty Charytatywne organizowane w Ślubowie pod hasłem „Każdy może pomóc” to od kilkunastu lat stały punkt przed Wielkanocą. Współorganizatorami tej akcji są Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzie Górowskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem możemy więcej” i Koło Gospodyń Wiejskich. W przygotowaniach do tego wielkiego koncertu wszyscy mają pełne ręce roboty. Mieszkańcy całej wsi pieką ciasta, nauczyciele i uczniowie tworzą stroiki wielkanocne, palmy, baranki i pisanki i oczywiście wszyscy szykują się do przedstawienia, które co roku jest kulminacyjnym punktem programu.
Scenografia, kostiumy, muzyka … wszystko jest idealnie dopracowane. Na scenie prezentują swoje talenty i przedszkolaki, i uczniowie, ale największym wydarzeniem jest doroczny spektakl wystawiany przez nauczycieli ślubowskiego zespołu szkolno-przedszkolnego im. J. Korczaka. Co roku w roli aktora występuje też Ksiądz Proboszcz Stanisław Orłowski z Parafii w Kłodzie Górowskiej. Ten punkt programu to prawdziwy rarytas, bo obejrzeć przedstawienie z taką obsadą to duża frajda dla tłumnie zgromadzonych mieszkańców okolicznych miejscowości.
W tym roku wiejska świetlica pękała w szwach, a tyle tam dobrej energii i otwartych serc, że w minioną niedzielę zebrano w Ślubowie blisko 14 tys. złotych! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam