Spektakl Charytatywny ,,Więzi Rodzinne”

14 października 2014

 

            W poniedziałkowy wieczór miłośnicy dobrego teatru zebrali się w Centrum Sztuki Impart, by podziwiać spektakl ,,Więzi rodzinne” – sztukę pełną humoru, ale też bolesnej prawdy o trudnych relacjach między członkami tej samej familii. Przedstawienie poza charakterem kulturalnym miało także wymiar charytatywny. Dzięki hojności sponsorów oraz osób obecnych na spektaklu udało się zebrać blisko 32 tys. zł. – całość dochodu przeznaczona została na pomoc podopiecznym Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

 

            Małgorzata Pieńkowska, Małgorzata Niemirska, Marta Wardyńska i Kinga Tabor stworzyły na scenie doskonały kwartet, który od początku do samego końca trzymał widzów w ciągłym napięciu. Nieoczekiwane zwroty akcji, skrzące dowcipem inteligentne dialogi, a przede wszystkim brawurowa gra aktorska to bez wątpienia jedne z największych atutów tej sztuki, a wybuchające raz po raz salwy śmiechu były najlepszym dowodem na zadowolenie publiczności.

            Sztuka wnikliwie ukazuje trudne relacje między trzema pokoleniami kobiet, z których każda skrywa jakąś tajemnicę. W miarę rozwoju akcji widzowie poznają kolejne elementy rodzinnej układanki, która odkrywa piątego głównego aktora – nieobecnego co prawda ciałem, ale istniejącego w pamięci każdej z kobiet – nieżyjącego ojca i męża – Johna Casey’ego. Rozwiązanie rodzinnej szarady jest też drogą do wzajemnego zrozumienia i przebaczenia, które na nowo zacieśnią więzi rodzinne.

 

            W sztuce gra przyjaciółka i ambasadorka Fundacji – pani Małgorzata Pieńkowska, którą mieliśmy przyjemność gościć na naszym marcowym Koncercie Nadziei w Operze Wrocławskiej. Pani Małgosia oczarowała nas wtedy wzruszającym wykonaniem utworu ,,Miłość ci wszystko wybaczy”. – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Zarządu Fundacji. Wszyscy widzowie, podobnie jak i my, byli pod wielkim wrażeniem uroku i pozytywnej energii pani Małgosi, dlatego postanowiliśmy ugościć ją po raz kolejny. I po raz kolejny jej występ spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem ze strony publiczności. My natomiast bardzo się cieszymy, że możemy oferować mieszkańcom Wrocławia rozrywkę na najwyższym poziomie, a przy okazji nieść pomoc małym pacjentom kliniki onkologicznej.

 

Fundacja ,,Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” jest organizatorem oraz beneficjentem  licznych wydarzeń kulturalno-sportowych, mających na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych. Są to m.in. Koncert Nadziei, organizowany dorocznie w Operze Wrocławskiej, Korowód Nadziei, wraz z początkiem września przechodzący ulicami miasta czy Charity Fashion Show – pokaz mody połączony z aukcją charytatywną.

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!