Sportowcy wspierają dzieciaki

23 stycznia 2017

Czepek, zegarek, rękawice, koszulka – wyjątkowo nie jest to lista rzeczy do zabrania na weekendowy wyjazd, tylko najcenniejsze pamiątki znanych osób, które można było zlicytować na 8. Balu Sportowca „Słowa Sportowego”. Dochód z aukcji trafił do podopiecznych Fundacji.
 
Już po raz piąty podczas corocznej imprezy tygodnika, goście balu, włączyli się w pomoc dla fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Wśród zaproszonych na imprezę, która odbyła się w sobotę, 21 stycznia na wrocławskim Stadionie Miejskim, znaleźli się nie tylko sportowcy, lecz także dolnośląscy działacze, ludzie biznesu i kultury. Dzięki ich hojności, na konto naszej organizacji wpłynęło prawie 11 tysięcy złotych!
 
Podczas gali wolontariusze zbierali datki do puszek i sprzedawali losy. Goście mogli też wesprzeć dzieci chore na raka, biorąc udział w licytacji. Największym powodzeniem cieszyła się reprezentacyjna koszulka dolnośląskiej kolarki górskiej, Mai Włoszczowskiej. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i Rio de Janeiro zdobyła w niej Mistrzostwo Polski. Trykot z autografem osiągnął cenę 3 tysięcy złotych, jednak radość z jeżdżenia w tak cennej koszulce na rowerze, wydaje się bezcenna.
 
Zacięta rywalizacja toczyła się także o rękawice Artura Szpilki, jednego z najpopularniejszych polskich bokserów. Podarunek od pięściarza został ostatecznie wylicytowany za 2 tysiące złotych. Fundację wsparła też mistrzyni olimpijska w pływaniu z igrzysk w Atenach, Otylia Jędrzejczak. Utytułowana sportsmenka przekazała nam swój czepek z autografem. Z pewnością szczęśliwy zwycięzca aukcji będzie mógł na basenie bić swoje rekordy życiowe.
 
Po raz kolejny ludzie świata sportu udowodnili, jak wielkie mają serca. Dzięki przekazanym na aukcję pamiątkom pokazali, że radość ze zwycięstwa można pomnożyć – wystarczy się nią tylko podzielić.
 

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM