Sportowcy wspierają dzieciaki

23 stycznia 2017

Czepek, zegarek, rękawice, koszulka – wyjątkowo nie jest to lista rzeczy do zabrania na weekendowy wyjazd, tylko najcenniejsze pamiątki znanych osób, które można było zlicytować na 8. Balu Sportowca „Słowa Sportowego”. Dochód z aukcji trafił do podopiecznych Fundacji.
 
Już po raz piąty podczas corocznej imprezy tygodnika, goście balu, włączyli się w pomoc dla fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Wśród zaproszonych na imprezę, która odbyła się w sobotę, 21 stycznia na wrocławskim Stadionie Miejskim, znaleźli się nie tylko sportowcy, lecz także dolnośląscy działacze, ludzie biznesu i kultury. Dzięki ich hojności, na konto naszej organizacji wpłynęło prawie 11 tysięcy złotych!
 
Podczas gali wolontariusze zbierali datki do puszek i sprzedawali losy. Goście mogli też wesprzeć dzieci chore na raka, biorąc udział w licytacji. Największym powodzeniem cieszyła się reprezentacyjna koszulka dolnośląskiej kolarki górskiej, Mai Włoszczowskiej. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i Rio de Janeiro zdobyła w niej Mistrzostwo Polski. Trykot z autografem osiągnął cenę 3 tysięcy złotych, jednak radość z jeżdżenia w tak cennej koszulce na rowerze, wydaje się bezcenna.
 
Zacięta rywalizacja toczyła się także o rękawice Artura Szpilki, jednego z najpopularniejszych polskich bokserów. Podarunek od pięściarza został ostatecznie wylicytowany za 2 tysiące złotych. Fundację wsparła też mistrzyni olimpijska w pływaniu z igrzysk w Atenach, Otylia Jędrzejczak. Utytułowana sportsmenka przekazała nam swój czepek z autografem. Z pewnością szczęśliwy zwycięzca aukcji będzie mógł na basenie bić swoje rekordy życiowe.
 
Po raz kolejny ludzie świata sportu udowodnili, jak wielkie mają serca. Dzięki przekazanym na aukcję pamiątkom pokazali, że radość ze zwycięstwa można pomnożyć – wystarczy się nią tylko podzielić.
 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!