Pomagam i wpłacam

Sportowcy wspierają dzieciaki

23 stycznia 2017

Czepek, zegarek, rękawice, koszulka – wyjątkowo nie jest to lista rzeczy do zabrania na weekendowy wyjazd, tylko najcenniejsze pamiątki znanych osób, które można było zlicytować na 8. Balu Sportowca „Słowa Sportowego”. Dochód z aukcji trafił do podopiecznych Fundacji.
 
Już po raz piąty podczas corocznej imprezy tygodnika, goście balu, włączyli się w pomoc dla fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Wśród zaproszonych na imprezę, która odbyła się w sobotę, 21 stycznia na wrocławskim Stadionie Miejskim, znaleźli się nie tylko sportowcy, lecz także dolnośląscy działacze, ludzie biznesu i kultury. Dzięki ich hojności, na konto naszej organizacji wpłynęło prawie 11 tysięcy złotych!
 
Podczas gali wolontariusze zbierali datki do puszek i sprzedawali losy. Goście mogli też wesprzeć dzieci chore na raka, biorąc udział w licytacji. Największym powodzeniem cieszyła się reprezentacyjna koszulka dolnośląskiej kolarki górskiej, Mai Włoszczowskiej. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i Rio de Janeiro zdobyła w niej Mistrzostwo Polski. Trykot z autografem osiągnął cenę 3 tysięcy złotych, jednak radość z jeżdżenia w tak cennej koszulce na rowerze, wydaje się bezcenna.
 
Zacięta rywalizacja toczyła się także o rękawice Artura Szpilki, jednego z najpopularniejszych polskich bokserów. Podarunek od pięściarza został ostatecznie wylicytowany za 2 tysiące złotych. Fundację wsparła też mistrzyni olimpijska w pływaniu z igrzysk w Atenach, Otylia Jędrzejczak. Utytułowana sportsmenka przekazała nam swój czepek z autografem. Z pewnością szczęśliwy zwycięzca aukcji będzie mógł na basenie bić swoje rekordy życiowe.
 
Po raz kolejny ludzie świata sportu udowodnili, jak wielkie mają serca. Dzięki przekazanym na aukcję pamiątkom pokazali, że radość ze zwycięstwa można pomnożyć – wystarczy się nią tylko podzielić.
 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam