Szkoły przyniosły nam Nadzieję

13 września 2016

40 szkół z całego Dolnego Śląska przez cały ubiegły rok szkolny zebrało dla dzieci chorych na raka ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek. Wszystko w ramach akcji „Szkoły dla Nadziei”, którą właśnie zakończyliśmy.
„Szkoły dla Nadziei” to akcja, która miała pokazać, że dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół chcą wspierać swoich rówieśników, którzy dzielnie walczą z rakiem. Wszystkie szkoły, które zaangażowały się w pomoc Fundacji dostawały tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Za każdy z obszarów działań, w które włączała się szkoła było przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Świadczyły one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, o poziomie zaangażowania w akcję „Szkoły dla Nadziei”. Spośród szkół, które zdobyły pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, jury wybrało „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Na zwycięzców z każdej grupy czeka wyjątkowa nagroda. Jest nią spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która przygotowuje dla szkoły wyjątkowy wykład motywacyjny skierowany specjalnie do dzieci. Wykład, który w mądry, a jednocześnie bardzo obrazowy sposób tłumaczy najmłodszym, że niemożliwe nie istnieje. Nasza ambasadorka w ciągu najbliższych tygodni odwiedzi trzy zwycięskie szkoły: podstawówkę w Czernicy, gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie i liceum nr 11 we Wrocławiu.
Wszystkie szkoły, które wzięły udział w tegorocznej akcji zebrały dla dzieci chorych na raka prawie 3,5 tony nakrętek i niemal 25 000 zł. Szkoły prześcigały się w organizowaniu kiermaszów, festynów i loterii, z których dochód za każdym razem był przeznaczony na rzecz naszej fundacji. Uczniowie i nauczyciele bardzo mocno zaangażowali się również w naszą kampanię zachęcającą do przekazywania fundacji 1% podatku. Dzięki ich wsparciu nasza ulotka dotarła do ponad 20 000 podatników.
Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego i w tym roku zapraszamy wszystkie szkoły do pomagania chorym dzieciom i rywalizacji w ramach inicjatywy „Szkoły dla Nadziei”.

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!