Szkoły przyniosły nam Nadzieję

13 września 2016

40 szkół z całego Dolnego Śląska przez cały ubiegły rok szkolny zebrało dla dzieci chorych na raka ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek. Wszystko w ramach akcji „Szkoły dla Nadziei”, którą właśnie zakończyliśmy.
„Szkoły dla Nadziei” to akcja, która miała pokazać, że dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół chcą wspierać swoich rówieśników, którzy dzielnie walczą z rakiem. Wszystkie szkoły, które zaangażowały się w pomoc Fundacji dostawały tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Za każdy z obszarów działań, w które włączała się szkoła było przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Świadczyły one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, o poziomie zaangażowania w akcję „Szkoły dla Nadziei”. Spośród szkół, które zdobyły pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, jury wybrało „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Na zwycięzców z każdej grupy czeka wyjątkowa nagroda. Jest nią spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która przygotowuje dla szkoły wyjątkowy wykład motywacyjny skierowany specjalnie do dzieci. Wykład, który w mądry, a jednocześnie bardzo obrazowy sposób tłumaczy najmłodszym, że niemożliwe nie istnieje. Nasza ambasadorka w ciągu najbliższych tygodni odwiedzi trzy zwycięskie szkoły: podstawówkę w Czernicy, gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie i liceum nr 11 we Wrocławiu.
Wszystkie szkoły, które wzięły udział w tegorocznej akcji zebrały dla dzieci chorych na raka prawie 3,5 tony nakrętek i niemal 25 000 zł. Szkoły prześcigały się w organizowaniu kiermaszów, festynów i loterii, z których dochód za każdym razem był przeznaczony na rzecz naszej fundacji. Uczniowie i nauczyciele bardzo mocno zaangażowali się również w naszą kampanię zachęcającą do przekazywania fundacji 1% podatku. Dzięki ich wsparciu nasza ulotka dotarła do ponad 20 000 podatników.
Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego i w tym roku zapraszamy wszystkie szkoły do pomagania chorym dzieciom i rywalizacji w ramach inicjatywy „Szkoły dla Nadziei”.

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM