Pomagam i wpłacam

Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje …

20 kwietnia 2011

Od rana wielkie, białe jajo stało spokojnie w pokoju Fundacji  i czekało na przetransportowanie do biblioteki Kliniki przy Bujwida.


O godz. 11.00 miało rozpocząć się jego  malowanie przez podopiecznych naszej Fundacji. Zaprosiliśmy ich wraz z rodzicami, aby jak co roku umilić świąteczny czas, który wielu z nich spędzi w klinice.

Powoli zbliżała się godzina 11.00. Przed klinikę zajechało auto wypełnione aż po dach świątecznymi paczkami.  W każdej z nich znalazły się tak lubiane przez dzieci słodycze oraz pluszowa maskotka. Po chwili pojawił się pan z wrocławskiej „Piekarni – Cukierni. Mirosław Ożóg”, niosący przepięknie ozdobiony tort, ufundowany przez Państwa Sajnoków. Oto, jak wyglądał ten niesamowity smakołyk:

Tymczasem w bibliotece kliniki trwały ostatnie, gorączkowe przygotowania. Na środek sali wniesiono stolik, na którym dumnie rozparło się wielkie, jeszcze nie pomalowane jajo.  Wystarczyło rozłożyć obok farbki i pędzle – i wszystko gotowe!

Ale zaraz, zdaje się, że ktoś jeszcze zmierza w kierunku kliniki? Oczywiście, jak można rozpocząć wielkanocną zabawę bez Kurczaczka i Zająca! 

No, teraz moglismy już zaczynać!

W bibliotece wkrótce zrobiło się tłoczno. Przyjechała nawet telewizja, aby nakręcić materiał o naszej imprezie. Śmiechom i żartom nie było końca, a to za sprawą Zająca i Kurczaczka, którzy wymyślali zagadki i wciągali do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każde dziecko otrzymało paczkę, a potem rozpoczęło się malowanie.


Wkoło jaja wkrótce zrobiło się tłoczno. Każdy chciał zostawić na nim swój ślad. Zauważyliśmy też kilku małych artystów, którzy z zapałem mieszali kolory i malowali nie zwracając uwagi na brak pędzla!


Tymczasem Kurczaczek wraz z Zajączkiem odwiedzili pacjentów, którzy nie mogli, ze względu na stan zdrowia, wziąć udziału w naszej zabawie. Oni również dostali paczki oraz kawałek pysznego tortu.

Zabawa trwałaby pewnie dłużej, ale nadeszła pora obiadu i dzieci musiały wracać na salę.

A my ustawiliśmy pomalowaną już pisankę w kącie biblioteki. Czeka ją teraz uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w klinice już w czwartek, 21 kwietnia.

Pozostałe aktualności

16 września 2021

Złota Wstążka. Debata ekspertów

W dniu 15 września o godzinie 13.30 miała miejsce debata najznamienitszych specjalistów w dziedzinie onkologii dziecięcej, poświęcona leczeniu białaczki w Polsce i na świecie: wyzwaniom, jakie stoją i mogą pojawić się przed medycyną oraz perspektywom rozwoju i skuteczności terapii. Zapraszamy do jej obejrzenia!

7 września 2021

Kampanię “Złota Wstążka” mięliśmy zacząć z przytupem i… tak właśnie było!

Zbieranie kilometrów w ramach projektu RakReaton, bezpłatne badania USG dzieci oraz uroczysta inauguracja kampanii "Złota Wstążka" - 4 września był kolorowym i radosnym dniem pełen uśmiechu, radości i pomagania!

23 sierpnia 2021

NIE nowotworom u dzieci – bezpłatne badania USG dla dzieci już 4 września!

Mówimy NIE NOWOTWOROM U DZIECI! Dlatego zapraszamy dzieciaki na BEZPŁATNE badania USG, które odbędą się we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach kampanii  Złota Wstążka!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam