Pomagam i wpłacam

Wielkanocna Pisanka, Zajączek i inne atrakcje …

20 kwietnia 2011

Od rana wielkie, białe jajo stało spokojnie w pokoju Fundacji  i czekało na przetransportowanie do biblioteki Kliniki przy Bujwida.


O godz. 11.00 miało rozpocząć się jego  malowanie przez podopiecznych naszej Fundacji. Zaprosiliśmy ich wraz z rodzicami, aby jak co roku umilić świąteczny czas, który wielu z nich spędzi w klinice.

Powoli zbliżała się godzina 11.00. Przed klinikę zajechało auto wypełnione aż po dach świątecznymi paczkami.  W każdej z nich znalazły się tak lubiane przez dzieci słodycze oraz pluszowa maskotka. Po chwili pojawił się pan z wrocławskiej „Piekarni – Cukierni. Mirosław Ożóg”, niosący przepięknie ozdobiony tort, ufundowany przez Państwa Sajnoków. Oto, jak wyglądał ten niesamowity smakołyk:

Tymczasem w bibliotece kliniki trwały ostatnie, gorączkowe przygotowania. Na środek sali wniesiono stolik, na którym dumnie rozparło się wielkie, jeszcze nie pomalowane jajo.  Wystarczyło rozłożyć obok farbki i pędzle – i wszystko gotowe!

Ale zaraz, zdaje się, że ktoś jeszcze zmierza w kierunku kliniki? Oczywiście, jak można rozpocząć wielkanocną zabawę bez Kurczaczka i Zająca! 

No, teraz moglismy już zaczynać!

W bibliotece wkrótce zrobiło się tłoczno. Przyjechała nawet telewizja, aby nakręcić materiał o naszej imprezie. Śmiechom i żartom nie było końca, a to za sprawą Zająca i Kurczaczka, którzy wymyślali zagadki i wciągali do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każde dziecko otrzymało paczkę, a potem rozpoczęło się malowanie.


Wkoło jaja wkrótce zrobiło się tłoczno. Każdy chciał zostawić na nim swój ślad. Zauważyliśmy też kilku małych artystów, którzy z zapałem mieszali kolory i malowali nie zwracając uwagi na brak pędzla!


Tymczasem Kurczaczek wraz z Zajączkiem odwiedzili pacjentów, którzy nie mogli, ze względu na stan zdrowia, wziąć udziału w naszej zabawie. Oni również dostali paczki oraz kawałek pysznego tortu.

Zabawa trwałaby pewnie dłużej, ale nadeszła pora obiadu i dzieci musiały wracać na salę.

A my ustawiliśmy pomalowaną już pisankę w kącie biblioteki. Czeka ją teraz uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w klinice już w czwartek, 21 kwietnia.

Pozostałe aktualności

6 lipca 2020

Sukces terapii CAR-T w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

11-letni Olek, po siedmiu latach nieskutecznego leczenia białaczki, wreszcie bez obecności komórek nowotworowych, dzięki nowatorskiej terapii CAR-T zastosowanej w  Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK „Przylądek Nadziei”!

2 lipca 2020

Klienci SuperPharm podarowali dzieciom wspaniały prezent

Kochani, zobaczcie, jaki prezent dla dzieciaków przyjechał właśnie do Fundacji! Ogromna paleta profesjonalnych środków pielęgnacyjnych, które przyniosą ulgę małym pacjentom kliniki Przylądek Nadziei. Są NIESŁYCHANIE potrzebne, bo chemia i naświetlanie bardzo podrażniają skórę.

27 czerwca 2020

Pokaz motocyklowych akrobacji Freestyle Family

Wakacje w klinice Przylądek Nadziei zaczęliśmy w IMPONUJĄCYM stylu Odwiedzili nas mistrzowie motocyklowego freestyle’u. Najlepszy w Polsce: Marcin Łukaszczyk FMX Rider i Mikołaj ZAPSA Tempka FMX. Zawodnicy Freestyle Family.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam