Wielki finał akcji „Podaruj prezent Pacjentom Przylądka Nadziei”

21 grudnia 2017

Już dziś mali pacjenci wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei zostali obdarowani prezentami, które przez ostatni miesiąc napływały do nich z całej Polski. Wielka świąteczna akcja została zorganizowana przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące. Wielu małych pacjentów Przylądka Nadziei nie pojedzie do domu nawet na Boże Narodzenie.
Ogromnie zależy nam na tym, żeby mimo wszystko mieli wesołe Święta. Dlatego zorganizowaliśmy akcję przekazywania dzieciom gier i klocków, które choć na chwilę oderwą ich myśli od choroby – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji.
Fundacja stworzyła specjalną stronę http://podarujprezent.naratunek.org/, na której darczyńcy mogli się zamieścić swoje zdjęcie z podarunkiem. Wszystko po to, by dzieci chore na raka mogły zobaczyć, ile osób je wspiera. Akcja okazała się niezwykłym sukcesem. Przez półtora miesiąca do biura fundacji spływały kolejne paczki z prezentami. Kumulacja nastąpiła w tym tygodniu.
Od kilku dni przeżywamy w biurze fundacji prawdziwy Armageddon! Drzwi się nie zamykają, wciąż wpadają kolejni kurierzy i listonosze z następnymi przesyłkami. Miejsce, po którym można się swobodnie poruszać topnieje z minuty na minutę, za to wszędzie rosną sterty kolejnych prezentów dla dzieci! A my? My się cieszymy, jak wariaci – opowiada ze śmiechem Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral. Tym bardziej, że każdy kolejny podarunek to powód do wzruszeń. Tak było i ostatnio, gdy ogromną paczkę do Przylądka Nadziei przywiózł maleńki Przemek, który … jest podopiecznym fundacji i też leczy się w Przylądku Nadziei. Tym razem przyjechał do szpitala z tatą, Mariuszem, który jest właścicielem baru z  grami planszowymi. Przemek i jego tato przywieźli mnóstwo gier dla innych dzieciaków. A do współpracy namówili kilka wydawnictw, które przekazały gry.
Zasięg akcji przekroczył najśmielsze oczekiwania pracowników fundacji. W szykowanie prezentów włączyły się firmy, szkoły i przedszkola z całej Polski. Podarunki dotarły również z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Islandii, a nawet Kanady. Łącznie do fundacji przyjechało około 7000 tysięcy gier planszowych i pudełek klocków LEGO. Ludzie o wielkich sercach przekazali też fundacji ponad 12 000 zł na zakup podarunków dla dzieci. W środę pacjenci z Przylądka zostali obdarowani pierwszymi prezentami podczas przyjęcia wigilijnego organizowanego w klinice.

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!