Pomagam i wpłacam

Wielki finał akcji „Podaruj prezent Pacjentom Przylądka Nadziei”

21 grudnia 2017

Już dziś mali pacjenci wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei zostali obdarowani prezentami, które przez ostatni miesiąc napływały do nich z całej Polski. Wielka świąteczna akcja została zorganizowana przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące. Wielu małych pacjentów Przylądka Nadziei nie pojedzie do domu nawet na Boże Narodzenie.
Ogromnie zależy nam na tym, żeby mimo wszystko mieli wesołe Święta. Dlatego zorganizowaliśmy akcję przekazywania dzieciom gier i klocków, które choć na chwilę oderwą ich myśli od choroby – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji.
Fundacja stworzyła specjalną stronę http://podarujprezent.naratunek.org/, na której darczyńcy mogli się zamieścić swoje zdjęcie z podarunkiem. Wszystko po to, by dzieci chore na raka mogły zobaczyć, ile osób je wspiera. Akcja okazała się niezwykłym sukcesem. Przez półtora miesiąca do biura fundacji spływały kolejne paczki z prezentami. Kumulacja nastąpiła w tym tygodniu.
Od kilku dni przeżywamy w biurze fundacji prawdziwy Armageddon! Drzwi się nie zamykają, wciąż wpadają kolejni kurierzy i listonosze z następnymi przesyłkami. Miejsce, po którym można się swobodnie poruszać topnieje z minuty na minutę, za to wszędzie rosną sterty kolejnych prezentów dla dzieci! A my? My się cieszymy, jak wariaci – opowiada ze śmiechem Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral. Tym bardziej, że każdy kolejny podarunek to powód do wzruszeń. Tak było i ostatnio, gdy ogromną paczkę do Przylądka Nadziei przywiózł maleńki Przemek, który … jest podopiecznym fundacji i też leczy się w Przylądku Nadziei. Tym razem przyjechał do szpitala z tatą, Mariuszem, który jest właścicielem baru z  grami planszowymi. Przemek i jego tato przywieźli mnóstwo gier dla innych dzieciaków. A do współpracy namówili kilka wydawnictw, które przekazały gry.
Zasięg akcji przekroczył najśmielsze oczekiwania pracowników fundacji. W szykowanie prezentów włączyły się firmy, szkoły i przedszkola z całej Polski. Podarunki dotarły również z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii, Islandii, a nawet Kanady. Łącznie do fundacji przyjechało około 7000 tysięcy gier planszowych i pudełek klocków LEGO. Ludzie o wielkich sercach przekazali też fundacji ponad 12 000 zł na zakup podarunków dla dzieci. W środę pacjenci z Przylądka zostali obdarowani pierwszymi prezentami podczas przyjęcia wigilijnego organizowanego w klinice.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam