Wizyta w Western City

4 sierpnia 2014

 

Jak co roku na półmetku wakacji podopieczni Fundacji mieli okazję wyruszyć na podbój Dzikiego Zachodu. Dzięki uprzejmości pana Jerzego Pokoja mali pacjenci spędzili dzień w Western City – mieście prawdziwych Kowbojów w Ściegnach niedaleko Karpacza. Po przekroczeniu bram miasta każdy mógł przenieść się do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota.

Dzieci mogły obejrzeć inscenizowany napad na bank, pojedynek kowbojów, spróbować swych sił w rzucaniu włócznią do celu lub w strzelaniu z łuku. Do dyspozycji najmłodszych były także kucyki, wąskotorowa kolejka, powozy, dyliżanse i wiele innych atrakcji.

Zainteresowani kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej mogli dowiedzieć się nieco o zwyczajach Indian, a nawet obejrzeć pokaz tradycyjnych tańców i obrzędów.

Wyjazdy do Western City zawsze cieszą się dużą popularnością wśród małych pacjentów, którzy bardzo chętnie wracają na Dziki Zachód, gdzie czas stoi w miejscu i nawet rabusie ostatecznie okazują się bardzo sympatycznymi łotrzykami.

 

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!