Wizyta zespołu z Chile!

9 lipca 2013

Odwiedzin grup folklorystycznych z całego świata ciąg dalszy. W poniedziałek aż z Chile przyjechał do dzieci zespół ,,Los Del Bio Bio”.

Członkowie grupy prywatnie są studentami uczelni, oraz ludźmi którzy zawodowo są związani z kulturą i pragną zachować chilijski folklor.

 

W swoim repertuarze grupa przedstawia między innymi tańce o nazwie Huasa które pochodzą z centralnego Chile, narodowy taniec Chile: La cueca, przedstawiający uczucie mężczyzny do kobiety oraz tańce z Wysp Wielkanocnych. Każdy taniec jest opowieścią o bogach, mądrościach ludowych oraz mieszkańcach wysp, natomiast starsze pieśni opowiadają o przybyciu pierwszego króla Hotu Matua.

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!