Wrześniowy weekend pod znakiem sportu

18 września 2013

Wrzesień to dla Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” bardzo pracowity miesiąc. Ledwo ulicami miasta przemaszerował barwny Korowód Nadziei, a już Fundacja miała przyjemność uczestniczyć w kolejnych wspaniałych wydarzeniach – tym razem sportowych.

            W ubiegłą sobotę Fundacja jako jedna drużyna wraz z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci wzięła udział w wyścigach smoczych łodzi, organizowanych na Odrze. Załoga, złożona z wolontariuszy dzielnie stawiała czoła żywiołowi oraz przeciwnikom i wszyscy, pomimo niesprzyjającej pogody, bawili się świetnie.

            W wyścigach smoczych łodzi, organizowanych po raz czwarty przez Hotel Tumski, klub Pegaz oraz Pawła Rańdę – wioślarza, wicemistrza olimpijskiego z Pekinu, wzięły udział dziesięcioosobowe drużyny, złożone z członków dolnośląskich firm, fundacji oraz mniej lub bardziej formalnych organizacji – w sumie ponad dwustu zawodników.

            Dzień później Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” wzięła udział w sztafecie ,,Biegnij po nadzieję”, organizowanej w ramach 31. Wrocław Maraton. Uczestniczyli w niej m.in. Rektor Uniwersytetu Medycznego – profesor Marek Ziętek, poseł Marcin Zieliński, prof. Bernarda Kazanowska z wrocławskiej kliniki onkologicznej, aktor filmowy i teatralny Wojciech Dąbrowski oraz sama Prezes Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” – Agnieszka Aleksandrowicz.   

            Celem przyświecającym sztafecie było zebranie jak największej ilości środków na rzecz dzieci chorych na choroby nowotworowe i wyposażenie „Przylądka Nadziei” – nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Każdy uczestnik sztafety został darczyńcą opłaty startowej wysokości 200 zł, które w całości wspierają realizację celów Fundacji. Dodatkowo podczas całego maratonu odbywały się kwesty wolontariackie, a każdy, kto wrzucił do puszki choćby parę groszy, otrzymywał drobny upominek.

            Trasa sztafety przebiegła ulicami Wrocławia i podzielona została na 43 jednokilometrowe odcinki, które uczestnicy pokonali w odpowiednim dla siebie tempie, przekazując w wyznaczonych punktach specjalnie przygotowaną przez małych pacjentów pałeczkę.

            Setka uczestników pokonała dystans w 4h i 35 minut. Wbiegając na metę każdy miał uśmiech na twarzy, a w sercu nadzieję, że duch sportowej rywalizacji doda sił dzieciom, walczącym z chorobą nowotworową.

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!