Wrześniowy weekend pod znakiem sportu

18 września 2013

Wrzesień to dla Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” bardzo pracowity miesiąc. Ledwo ulicami miasta przemaszerował barwny Korowód Nadziei, a już Fundacja miała przyjemność uczestniczyć w kolejnych wspaniałych wydarzeniach – tym razem sportowych.

            W ubiegłą sobotę Fundacja jako jedna drużyna wraz z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci wzięła udział w wyścigach smoczych łodzi, organizowanych na Odrze. Załoga, złożona z wolontariuszy dzielnie stawiała czoła żywiołowi oraz przeciwnikom i wszyscy, pomimo niesprzyjającej pogody, bawili się świetnie.

            W wyścigach smoczych łodzi, organizowanych po raz czwarty przez Hotel Tumski, klub Pegaz oraz Pawła Rańdę – wioślarza, wicemistrza olimpijskiego z Pekinu, wzięły udział dziesięcioosobowe drużyny, złożone z członków dolnośląskich firm, fundacji oraz mniej lub bardziej formalnych organizacji – w sumie ponad dwustu zawodników.

            Dzień później Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” wzięła udział w sztafecie ,,Biegnij po nadzieję”, organizowanej w ramach 31. Wrocław Maraton. Uczestniczyli w niej m.in. Rektor Uniwersytetu Medycznego – profesor Marek Ziętek, poseł Marcin Zieliński, prof. Bernarda Kazanowska z wrocławskiej kliniki onkologicznej, aktor filmowy i teatralny Wojciech Dąbrowski oraz sama Prezes Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” – Agnieszka Aleksandrowicz.   

            Celem przyświecającym sztafecie było zebranie jak największej ilości środków na rzecz dzieci chorych na choroby nowotworowe i wyposażenie „Przylądka Nadziei” – nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Każdy uczestnik sztafety został darczyńcą opłaty startowej wysokości 200 zł, które w całości wspierają realizację celów Fundacji. Dodatkowo podczas całego maratonu odbywały się kwesty wolontariackie, a każdy, kto wrzucił do puszki choćby parę groszy, otrzymywał drobny upominek.

            Trasa sztafety przebiegła ulicami Wrocławia i podzielona została na 43 jednokilometrowe odcinki, które uczestnicy pokonali w odpowiednim dla siebie tempie, przekazując w wyznaczonych punktach specjalnie przygotowaną przez małych pacjentów pałeczkę.

            Setka uczestników pokonała dystans w 4h i 35 minut. Wbiegając na metę każdy miał uśmiech na twarzy, a w sercu nadzieję, że duch sportowej rywalizacji doda sił dzieciom, walczącym z chorobą nowotworową.

 

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM