Pomagam i wpłacam

XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

21 maja 2018

Ruszaj po zdrowie wraz  z rówieśnikami podczas jednego z najbardziej ulubionych wyścigów Dzieci i Młodzieży na Dolnym Śląsku. Aktywność fizyczna stanowi podstawę działań zapobiegających wielu dolegliwości. Jej brak jest głównym czynnikiem ryzyka najbardziej rozpowszechnionych chorób współczesnej cywilizacji. Tym sportowym zmaganiom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości uprawiania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. 

Aktywność fizyczna receptą po zdrowe i długie życie

Choroba nie musi wykluczać dzieci z udziału w lekcjach wychowania fizycznego. Wręcz przeciwnie, powinna zachęcać i wykorzystać naturalną potrzebę zabawy poprzez ruch. Dziecko aktywne ma większe pokłady siły i energii, wykazuje o wiele więcej radości i poczucia pewności siebie. Sport jest także okazją do nawiązywania wspaniałych przyjaźni, zbierania radosnych wspomnień oraz może dać wytchnienie w zmaganiach z chorobą.
To wyjątkowe wydarzenie daje szansę na sprawdzenie swoich sił w różnorakich dyscyplinach takich, jak np. biegi, pływanie czy tenis stołowy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej już edycji Onkoigrzysk, które odbędą się 9 czerwca 2018 roku.Wszystkich amatorów sportu zapraszamy serdecznie na Stadion Lekkoatletyczny Stadionu Olimpijskiego. Wcześniej jednak trzeba dokonać rejestracji uczestnictwa w imprezie na stronie:http://www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl/
Miłośników zdrowej rywalizacji i ruchu zapraszamy do zapisów!

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam