XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

21 maja 2018

Ruszaj po zdrowie wraz  z rówieśnikami podczas jednego z najbardziej ulubionych wyścigów Dzieci i Młodzieży na Dolnym Śląsku. Aktywność fizyczna stanowi podstawę działań zapobiegających wielu dolegliwości. Jej brak jest głównym czynnikiem ryzyka najbardziej rozpowszechnionych chorób współczesnej cywilizacji. Tym sportowym zmaganiom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości uprawiania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. 

Aktywność fizyczna receptą po zdrowe i długie życie

Choroba nie musi wykluczać dzieci z udziału w lekcjach wychowania fizycznego. Wręcz przeciwnie, powinna zachęcać i wykorzystać naturalną potrzebę zabawy poprzez ruch. Dziecko aktywne ma większe pokłady siły i energii, wykazuje o wiele więcej radości i poczucia pewności siebie. Sport jest także okazją do nawiązywania wspaniałych przyjaźni, zbierania radosnych wspomnień oraz może dać wytchnienie w zmaganiach z chorobą.
To wyjątkowe wydarzenie daje szansę na sprawdzenie swoich sił w różnorakich dyscyplinach takich, jak np. biegi, pływanie czy tenis stołowy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej już edycji Onkoigrzysk, które odbędą się 9 czerwca 2018 roku.Wszystkich amatorów sportu zapraszamy serdecznie na Stadion Lekkoatletyczny Stadionu Olimpijskiego. Wcześniej jednak trzeba dokonać rejestracji uczestnictwa w imprezie na stronie:http://www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl/
Miłośników zdrowej rywalizacji i ruchu zapraszamy do zapisów!

Pozostałe aktualności

19 lipca 2019

Amerykańska Izba Handlowa wspiera dzieci z Przylądka Nadziei!

W zeszły weekend PO RAZ PIERWSZY nasi warszawscy wolontariusze z Ewą Harapin i naszym prezesem Przemkiem Pohrybieniukiem na czele  brali udział w pikniku Amerykańskiej Izby Handlowej z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

19 lipca 2019

The Event 2019 Raceism.com – ryk silnika, zapach spalin i pomoc dzieciom chorym na raka

Ryk silnika, zapach spalin i PONAD TYSIĄC topowych aut z całej Europy i Azji - The Event 2019 - Raceism.com był niesamowitym wydarzeniem, na którym nie zabrakło największych fanów motoryzacji!

19 lipca 2019

Nasi przyjaciele z ASPA Group po raz kolejny pomagają dzieciom z Przylądka

Nasi WSPANIALI przyjaciele z ASPA Group co roku organizują piknik firmowy połączony z bazarkiem Łucznika - Nr 1 w maszynach do szycia. Co więcej, całkowity dochód z bazarku trafi na rzecz dzieci chorych na raka, małych pacjentów Przylądek Nadziei 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!