Pomagam i wpłacam

XIII Onkoigrzyska dla Dzieci i Młodzieży tym razem online!

25 maja 2020

Bieg rodzinny, rzut piłeczką palantową, skok w dal – pamiętacie zeszłoroczne Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży? Radości, zabawy i pozytywnych emocji było co nie miara i kibiców głośne brawa! W tym roku czekają nas Onkoigrzyska, ale w nieco innej formie, bo… wirtualnej!

 

Przed nami kolejne XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. W tym roku będą one jednak inne niż zwykle…ze względu na stan epidemii w naszym kraju odbędą się e-Onkoigrzyska. Uroczysta inauguracji będzie miała miejsce na e-platformie, gdzie wszyscy spotkamy się zdalnie  już 6 czerwca.

Następnie odbędą się zawody lekkoatletyczne: bieg wahadłowy, skok w dal z miejsca oraz rzut piłeczką do celu. Wszyscy uczestnicy otrzymają filmy instruktażowe, by móc w swoich domach przystąpić do poszczególnych konkurencji. Ponadto odbędzie się konkurs plastyczny: #Onkoigrzyska. Dla wszystkich małych sportowców zwieńczeniem olimpijskich zmagań będą dyplomy i nagrody, w tym koszulki ufundowane przez naszych Przyjaciół: Volvo Group.

Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu oraz z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Jej główną ideą jest przełamanie stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Ruch przybliża nas do zdrowia – zatem do zobaczenia już 6 czerwca!

 

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie: www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam