Pomagam i wpłacam

XIII Onkoigrzyska dla Dzieci i Młodzieży tym razem online!

25 maja 2020

Bieg rodzinny, rzut piłeczką palantową, skok w dal – pamiętacie zeszłoroczne Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży? Radości, zabawy i pozytywnych emocji było co nie miara i kibiców głośne brawa! W tym roku czekają nas Onkoigrzyska, ale w nieco innej formie, bo… wirtualnej!

 

Przed nami kolejne XIII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży. W tym roku będą one jednak inne niż zwykle…ze względu na stan epidemii w naszym kraju odbędą się e-Onkoigrzyska. Uroczysta inauguracji będzie miała miejsce na e-platformie, gdzie wszyscy spotkamy się zdalnie  już 6 czerwca.

Następnie odbędą się zawody lekkoatletyczne: bieg wahadłowy, skok w dal z miejsca oraz rzut piłeczką do celu. Wszyscy uczestnicy otrzymają filmy instruktażowe, by móc w swoich domach przystąpić do poszczególnych konkurencji. Ponadto odbędzie się konkurs plastyczny: #Onkoigrzyska. Dla wszystkich małych sportowców zwieńczeniem olimpijskich zmagań będą dyplomy i nagrody, w tym koszulki ufundowane przez naszych Przyjaciół: Volvo Group.

Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu oraz z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Jej główną ideą jest przełamanie stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe. Ruch przybliża nas do zdrowia – zatem do zobaczenia już 6 czerwca!

 

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie: www.onkoigrzyska.awf.wroc.pl

 

Pozostałe aktualności

2 lipca 2020

Klienci SuperPharm podarowali dzieciom wspaniały prezent

Kochani, zobaczcie, jaki prezent dla dzieciaków przyjechał właśnie do Fundacji! Ogromna paleta profesjonalnych środków pielęgnacyjnych, które przyniosą ulgę małym pacjentom kliniki Przylądek Nadziei. Są NIESŁYCHANIE potrzebne, bo chemia i naświetlanie bardzo podrażniają skórę.

27 czerwca 2020

Pokaz motocyklowych akrobacji Freestyle Family

Wakacje w klinice Przylądek Nadziei zaczęliśmy w IMPONUJĄCYM stylu Odwiedzili nas mistrzowie motocyklowego freestyle’u. Najlepszy w Polsce: Marcin Łukaszczyk FMX Rider i Mikołaj ZAPSA Tempka FMX. Zawodnicy Freestyle Family.

12 czerwca 2020

Kolejna edycja wspaniałych Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży za nami!

Tym razem zawody sportowe odbyły się... online, na platformie ZOOM. Oczywiście nie mogło zabraknąć uroczystego ceremoniału olimpijskiego, w tym występu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wciągnięcie olimpijskiej flagi na maszt wraz z zapaleniem olimpijskiego znicza.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam