Pomagam i wpłacam

XX-lecie Klubu Rotary Wrocław

9 stycznia 2012

Okrągła rocznica zbiegła się z obchodami 5-lecia istnienia zespołu Sygit Band, i była  okazją do zorganizowania zbiórki pieniędzy na rzecz podopiecznych naszej fundacji.

Pierwsza część koncertu, prowadzona przez kardiochirurga, profesora Wojciecha Kustrzyckiego i obejmująca m.in. występy aktorów Teatru Capitol, zakończona została gorącym apelem Agnieszki Aleksandrowicz, Prezes Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, o wsparcie budowy ,,Przylądka Nadziei”, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

Goście i tym razem nie zawiedli w swej hojności. Zbiórka pieniężna na rzecz budowy nowej siedziby kliniki, która towarzyszyła uroczystości,  przyniosła blisko 8 tysięcy złotych.

Druga część uroczystości – brawurowo prowadzona przez Rektora Akademii Medycznej prof. Marka Ziętka – obfitowała w występy znanych i lubianych Wrocławian. Znaleźli się wśród nich m.in. kierująca Kliniką Hematologii Dziecięcej prof. Alicja Chybicka, która przy akompaniamencie gitary wykonała piosenkę pt. ,,Lato pachnące miętą” oraz prof. Jan Miodek, który zachwycił zebranych wykonaniem przetłumaczonej przez siebie piosenki Louisa Armstronga ,,What a wonderful world”, a także polskiego hitu końca lat 80. – ,,Gdzie się podziały tamte prywatki”. 

            Występującym na scenie niestrudzenie towarzyszył Sygit Band, który poza stałym wspieraniem działań fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, angażuje się również w inne projekty dobroczynne i w swoim niezwykłym składzie – osobistości świata nauki, biznesu i kultury – koncertuje charytatywnie.   

Zespół Sygit Band  już dwukrotnie wspierał działania fundacji. Jego założyciel – przedsiębiorca Maciej Sygit, będący również Prezydentem Klubu Rotary Wrocław zapowiada, że przyszłoroczna, trzecia edycja  koncertu „Ratujmy uśmiech”  będzie jeszcze większym wydarzeniem nie tylko artystycznym, ale i dobroczynnym.

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam