Z nadzieją naprzód marsz!

6 września 2015

Takiego tłumu wrocławian, którzy włączyli się w czwarty Korowód Nadziei nie spodziewał się nikt! Tysiące osób wyruszyły z nami w pochodzie, który w asyście policyjnej orkiestry i konnego patrolu strażników miejskich przeszedł ulicami Wrocławia. Przy dźwiękach fanfar dotarliśmy do Rynku, gdzie przez ponad trzy godziny na scenie odbywały się koncerty i występy naszych Przyjaciół. A w tym roku było wyjątkowo, bo była z nami nasza ambasadorka Martyna Wojciechowska.
Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz Straż Miejska Wrocławia już po raz czwarty zorganizowały wspólnie Korowód Nadziei, barwną paradę na rzecz dzieci chorych na raka. W tym roku byli z nami: podróżniczka i ambasadorka budowy Przylądka Nadziei – Martyna Wojciechowska, orkiestra komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu, patrol konny Straży Miejskiej, zespół Jose Torresa, formacja Zgraja i teatry uliczne.
Na wielkiej scenie na Placu Gołębim, odbyły się występy i koncerty Przyjaciół Fundacji. W tym roku wystąpią dla nas między innymi: Jose Torres z zespołem, formacja Zgraja, Fly Dance Academy, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, szczudlarze i mażoretki. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali również instruktorzy Zumby, którym do wspólnego tańca  udało się wciągnąć uczestników Korowodu.
Organizowany już po raz czwarty Korowód Nadziei jest nie tylko plenerową imprezą charytatywną, ale też wielkim świętem dla Podopiecznych Fundacji, którzy biorą w nim udział. Do pochodu co roku włączają się tysiące wrocławian, którzy towarzyszą nam w drodze do Rynku.
Te barwne i wesołe pochody organizowane na początku września pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Dzięki takim wydarzeniom możemy mówić o ich potrzebach i zachęcać do ich wspierania. Wspólny marsz ulicami Wrocławia jest pięknym wyrazem solidarności z dziećmi, które dzielnie walczą o swoje zdrowie i życie.

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!