Pomagam i wpłacam

Zakręceni na punkcie pomocy

20 lutego 2015

 

Udawali lwy, krowy i koty. Przez chwilę byli kosmitami i inżynierami. Kłócili się, przeszkadzali sobie, ale powoli, krok po kroku wybudowali wspaniały most, który pokazał, że dogadać się potrafią zawsze i wszędzie.

O kim mowa? O wolontariuszach, którzy pomagają naszej Fundacji. Wczoraj spotkali się na specjalnie dla nich zorganizowanym szkoleniu, podczas którego mogli się nie tylko zintegrować, ale i popracować nad sposobami komunikacji. Nie tylko ze sobą, ale przede wszystkim z małymi podopiecznymi naszej Fundacji. Szkolenie poprowadziły trenerki, które na co dzień pracują z prezesami i zarządami największych polskich korporacji. Dla naszych ochotników przygotowały kilka zabaw i gier, które tylko z pozoru wyglądały na świetną rozrywkę. W rzeczywistości młodzi ludzie musieli uruchomić strategiczne myślenie i znaleźć wspólny język. Dzięki temu, że zaczęli się wzajemnie słuchać i uważnie śledzić swoje reakcje, udało im się z kolorowego papieru i taśmy klejącej stworzyć most. Konstrukcja przetrwała nawet test  obciążenia, po którym oklaskom nie było końca.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam