Zakręceni na punkcie pomocy

20 lutego 2015

 

Udawali lwy, krowy i koty. Przez chwilę byli kosmitami i inżynierami. Kłócili się, przeszkadzali sobie, ale powoli, krok po kroku wybudowali wspaniały most, który pokazał, że dogadać się potrafią zawsze i wszędzie.

O kim mowa? O wolontariuszach, którzy pomagają naszej Fundacji. Wczoraj spotkali się na specjalnie dla nich zorganizowanym szkoleniu, podczas którego mogli się nie tylko zintegrować, ale i popracować nad sposobami komunikacji. Nie tylko ze sobą, ale przede wszystkim z małymi podopiecznymi naszej Fundacji. Szkolenie poprowadziły trenerki, które na co dzień pracują z prezesami i zarządami największych polskich korporacji. Dla naszych ochotników przygotowały kilka zabaw i gier, które tylko z pozoru wyglądały na świetną rozrywkę. W rzeczywistości młodzi ludzie musieli uruchomić strategiczne myślenie i znaleźć wspólny język. Dzięki temu, że zaczęli się wzajemnie słuchać i uważnie śledzić swoje reakcje, udało im się z kolorowego papieru i taśmy klejącej stworzyć most. Konstrukcja przetrwała nawet test  obciążenia, po którym oklaskom nie było końca.

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!