Pomagam i wpłacam

Zapraszamy do kolejnej edycji akcji ,,Przedszkolaki dla Nadziei”!

10 października 2017

Serdecznie zapraszamy  Państwa przedszkole do udziału w kolejnej, drugiej już edycji akcji „Przedszkolaki dla Nadziei” organizowanej przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, naszą ideą jest stworzenie sieci szkół i przedszkoli, którym będziemy przyznawać tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Za każdy z obszarów działań, w które włączy się szkoła zostanie przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Będą one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli,  świadczyć o poziomie zaangażowania w naszą akcję. Spośród szkół, które zdobędą sześć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, na początku przyszłego roku szkolnego specjalne jury wybierze „RATOWNIKA ROKU” w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. W skład jury wejdą: nasza ambasadorka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki onkologii dziecięcej i prezes zarządu Fundacji. Na zwycięzców z każdej grupy będzie czekać wyjątkowa nagroda. Najbardziej zaangażowane przedszkole zostanie dodatkowo uhonorowane niezwykłą nagrodą ufundowaną przez firmę Amazon. Będzie to biblioteczka o wartości około 5000 zł.
 
Jednocześnie każda szkoła i przedszkole, które włączą się w nasze akcje, otrzymają od nas dyplom ze słowami podziękowania, który będzie można zawiesić w reprezentacyjnym miejscu. Ponadto informację o tym, jak bardzo Państwo nam pomogliście, wyślemy zarówno do kuratorium, jak i władz gminy. O najciekawszych akcjach zorganizowanych przez szkoły będziemy również informować poprzez nasz fanpage na Facebook’u, który śledzi ponad 50 tysięcy osób.
 
Poniżej opisujemy pięć obszarów, do których chcielibyśmy zaprosić  przedszkola. Proszę pamiętać, że za każdą z nich będzie przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”.
 

  1. Akcja „Nadzieja zamiast kwiatka” polega na tym, że na zakończenie każdego roku szkolnego przedszkolaki wrzucają pieniądze do puszek naszych wolontariuszy zamiast kupować za nie kwiaty dla nauczycieli. Jeśli Państwa przedszkole chce włączyć się do akcji, nasi wolontariusze z identyfikatorami będą zbierać pieniądze do zaplombowanych puszek. Po całym wydarzeniu, w biurze Fundacji, przeliczymy zebrane środki i poinformujemy Państwa o wynikach akcji. Wszystkie pieniądze zebrane podczas uroczystego zakończenia roku zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom chorym na raka.

 

  1. Chcielibyśmy ponownie zachęcić Państwa przedszkolaków i grono pedagogiczne do organizowania pikników, kiermaszów i akcji charytatywnych na rzecz naszych Podopiecznych. Zostawiamy w tej kwestii Państwu pełną dowolność i ufamy, że Państwa kreatywność pomoże zorganizować akcję, która zachęci zarówno przedszkolaki, jak i rodziców i nauczycieli do pomocy dzieciom chorym na raka. Prosimy jednak o poinformowanie Fundacji o danej akcji na 10 dni wcześniej.

 

  1. Zależy nam na tym, żeby Państwa przedszkole aktywnie włączyła się w naszą kampanię zachęcającą do przekazywania 1% podatku naszym podopiecznym. Wierzymy, że Państwa podopieczni zechcą wspomóc nas w akcjach promujących przekazywanie Fundacji 1%. Wszelka pomoc w tym zakresie będzie dla nas bardzo cenna – możecie Państwo rozdawać ulotki rodzicom, albo zachęcić przedszkolaki do przygotowania własnej akcji informacyjnej na terenie szkoły i jej okolic (danej dzielnicy, albo osiedla).

 

  1. Kolejną z akcji, do których zapraszamy uczniów i grono pedagogiczne Państwa szkoły jest Korowód Nadziei – parada, która od kilku już lat na początku września przechodzi ulicami Wrocławia. Korowód pozwala zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Do radosnego pochodu włączają się tysiące wrocławian. Obecność Państwa przedszkola z pewnością będzie pięknym wyrazem solidarności z dziećmi, które chorują na raka. Następny Korowód zostanie zorganizowany 8 września 2018 roku. Tego dnia zostanie też rozstrzygnięta akcja „Przedszkolaki dla Nadziei”, a do zwycięskich placówek powędrują nagrody.

 

  1. Tradycyjnie już zachęcamy Państwa podopiecznych i nauczycieli do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środków czystości i kosmetyków. Dotychczas dzięki zaangażowaniu i pomocy szkół i przedszkoli udało nam się zebrać ponad 25 ton nakrętek. Pozwoliło to nam uzyskać ponad 26 000 złotych na leczenie dzieci walczących z rakiem. Natomiast już od początku akcji zbierania nakrętek, czyli przez ponad 7 lat udało nam się zebrać 300 000 złotych.

 

Zgłoszenie do akcji
Plakat promujący akcję ,,Przedszkolaki dla nadziei”

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam