Zostaliśmy Liderami Medycyny 2018 w działalności charytatywnej!

15 stycznia 2019

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzymała wyjątkową nagrodę: tytuł Lidera Roku 2018 – wyróżnienie w kategorii Działalność Charytatywna. Nagrodę w konkursie organizowanym przez “Menedżer Zdrowia” i wydawnictwo Termedia podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie odebrał prezes Fundacji, Przemek Pohrybieniuk.

Prestiżowe nagrody i wyróżnienia dla najlepszych menadżerów, związanych ze służbą zdrowia i dla placówek medycznych przyznawane są już od 18 lat. Tegorocznym laureatom wręczał je minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową doceniona została wyróżnieniem w kategorii Działalność Charytatywna za trzy projekty realizowane dla kliniki i pacjentów Przylądka Nadziei:

 • Klinikę Mentalną
  unikatowy projekt w skali kraju. Skupieni wokół niego specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami, lekarzami i pielęgniarkami od których zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci.
 • Szkoły dla Nadziei
  nowatorski program, który ma na celu zachęcić uczniów dolnośląskich szkół do wspierania swoich rówieśników cierpiących na nowotwory.
  Akcja pomaga uczniom szkół i przedszkoli przybliżyć ideę wolontariatu oraz nauczyć ich bezinteresownej pomocy, a także zwrócić uwagę na potrzeby chorych na raka dzieci.
 • Korowód Nadziei
  wielka parada, która od kilku już lat we wrześniu przechodzi ulicami Wrocławia. w nim udział setki uczniów z dolnośląskich szkół, które przez cały rok biorą udział w akcji „Szkoły dla Nadziei”, a także artyści, akrobaci, konne sekcje straży miejskiej z całego kraju oraz zagranicy (m.in. z Czech i Słowacji), mażoretki, liczne grupy taneczne i wokalne z całego Dolnego Śląska. Do radosnego pochodu co roku włączają się tysiące wrocławian, którzy towarzyszą nam w przemarszu przez miasto.

Liderzy Medycyny Przemek Pohrybieniuk

Wyróżnienie i tytuł Lidera Roku 2018 to dla Fundacji nie tylko wielki zaszczyt. To dowód na to, że realizowane przez nas projekty są potrzebne i ważne dla pacjentów oraz osób, które chcą angażować się w pomoc dla dzieci chorych na raka – mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – To także wyzwanie. Bo zawieszamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę przed dalszą pracą i nowymi pomysłami. A takich pomysłów mamy wiele.

Fundacja realizuje już kolejne nowatorskie w skali kraju projekty. Jednym z nich jest Centrum Konsultacyjne dla Onkomocnych. Pacjentów kliniki “Przylądek Nadziei”, którzy wyzdrowieli pięć lat temu i wcześniej. To pierwsze i jak dotąd jedyne takie miejsce w Polsce. Ruszyło 8 stycznia.

Pozostałe aktualności

12 listopada 2019

Podaruj prezent na Święta małym pacjentom Przylądka Nadziei

Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące. Wielu małych pacjentów Przylądka Nadziei nie pojedzie do domu nawet na Boże Narodzenie. Spraw, żeby mimo wszystko mieli wesołe Święta!

8 listopada 2019

Podarowali uśmiech dzieciom z Przylądka Nadziei

Dotarła do nas wspaniała wiadomość od NIESAMOWITEJ załogi polskiego oddziału Align Technology z Wrocławia. Na co dzień zajmują się pięknymi uśmiechami. I takie właśnie podarowali naszym Podopiecznym.

6 listopada 2019

Rosną szeregi Przyjaciół Przylądka! Wspiera nas Poleasingowe.pl

Poznajcie pana Artura i pana Przemysława, szefów Europejskiego Centrum Remarketingu i platformy Poleasingowe.pl. Odwiedzili nas właśnie ze wspaniałą wiadomością!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!