Zostaliśmy Liderami Medycyny 2018 w działalności charytatywnej!

15 stycznia 2019

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzymała wyjątkową nagrodę: tytuł Lidera Roku 2018 – wyróżnienie w kategorii Działalność Charytatywna. Nagrodę w konkursie organizowanym przez “Menedżer Zdrowia” i wydawnictwo Termedia podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie odebrał prezes Fundacji, Przemek Pohrybieniuk.

Prestiżowe nagrody i wyróżnienia dla najlepszych menadżerów, związanych ze służbą zdrowia i dla placówek medycznych przyznawane są już od 18 lat. Tegorocznym laureatom wręczał je minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową doceniona została wyróżnieniem w kategorii Działalność Charytatywna za trzy projekty realizowane dla kliniki i pacjentów Przylądka Nadziei:

 • Klinikę Mentalną
  unikatowy projekt w skali kraju. Skupieni wokół niego specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami, lekarzami i pielęgniarkami od których zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci.
 • Szkoły dla Nadziei
  nowatorski program, który ma na celu zachęcić uczniów dolnośląskich szkół do wspierania swoich rówieśników cierpiących na nowotwory.
  Akcja pomaga uczniom szkół i przedszkoli przybliżyć ideę wolontariatu oraz nauczyć ich bezinteresownej pomocy, a także zwrócić uwagę na potrzeby chorych na raka dzieci.
 • Korowód Nadziei
  wielka parada, która od kilku już lat we wrześniu przechodzi ulicami Wrocławia. w nim udział setki uczniów z dolnośląskich szkół, które przez cały rok biorą udział w akcji „Szkoły dla Nadziei”, a także artyści, akrobaci, konne sekcje straży miejskiej z całego kraju oraz zagranicy (m.in. z Czech i Słowacji), mażoretki, liczne grupy taneczne i wokalne z całego Dolnego Śląska. Do radosnego pochodu co roku włączają się tysiące wrocławian, którzy towarzyszą nam w przemarszu przez miasto.

Liderzy Medycyny Przemek Pohrybieniuk

Wyróżnienie i tytuł Lidera Roku 2018 to dla Fundacji nie tylko wielki zaszczyt. To dowód na to, że realizowane przez nas projekty są potrzebne i ważne dla pacjentów oraz osób, które chcą angażować się w pomoc dla dzieci chorych na raka – mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – To także wyzwanie. Bo zawieszamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę przed dalszą pracą i nowymi pomysłami. A takich pomysłów mamy wiele.

Fundacja realizuje już kolejne nowatorskie w skali kraju projekty. Jednym z nich jest Centrum Konsultacyjne dla Onkomocnych. Pacjentów kliniki “Przylądek Nadziei”, którzy wyzdrowieli pięć lat temu i wcześniej. To pierwsze i jak dotąd jedyne takie miejsce w Polsce. Ruszyło 8 stycznia.

Pozostałe aktualności

19 kwietnia 2019

Miss Polonia i Wielki Dolnośląski Bal Charytatywny w Świeradowie-Zdrój na rzecz dzieci z Przylądka!

W piątek, 26 kwietnia, w Hotelu Buczyński w Świeradowie-Zdrój odbędzie się Wielki Dolnośląski Bal Charytatywny. Organizatorzy i uczestnicy chcą pomóc dzieciom chorym na raka.

18 kwietnia 2019

To był wspaniały Koncert Nadziei! Wielkie święto muzyki i pomagania

Już 17 kwietnia zapraszamy na wyjątkowy wieczór do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu! Największe wydarzenie charytatywne w mieście zaczynamy od widowiska muzycznego "Dzieci Rock&Rolla", a gwiazdą wieczoru będzie Anita Lipnicka!

10 kwietnia 2019

WKS Śląsk Wrocław pomaga Fundacji! Kupujesz klubowy kubek, wspierasz pacjentów Przylądka!

Do sprzedaży trafiły właśnie nowe kubki z herbem WKS-u. Część dochodu przeznaczona zostanie na leczenie dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1% podatku