Zostaliśmy Liderami Medycyny 2018 w działalności charytatywnej!

15 stycznia 2019

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzymała wyjątkową nagrodę: tytuł Lidera Roku 2018 – wyróżnienie w kategorii Działalność Charytatywna. Nagrodę w konkursie organizowanym przez “Menedżer Zdrowia” i wydawnictwo Termedia podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie odebrał prezes Fundacji, Przemek Pohrybieniuk.

Prestiżowe nagrody i wyróżnienia dla najlepszych menadżerów, związanych ze służbą zdrowia i dla placówek medycznych przyznawane są już od 18 lat. Tegorocznym laureatom wręczał je minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową doceniona została wyróżnieniem w kategorii Działalność Charytatywna za trzy projekty realizowane dla kliniki i pacjentów Przylądka Nadziei:

 • Klinikę Mentalną
  unikatowy projekt w skali kraju. Skupieni wokół niego specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami, lekarzami i pielęgniarkami od których zaangażowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem i ogromnym obciążeniem psychicznym zależy zdrowie i życie maleńkich dzieci.
 • Szkoły dla Nadziei
  nowatorski program, który ma na celu zachęcić uczniów dolnośląskich szkół do wspierania swoich rówieśników cierpiących na nowotwory.
  Akcja pomaga uczniom szkół i przedszkoli przybliżyć ideę wolontariatu oraz nauczyć ich bezinteresownej pomocy, a także zwrócić uwagę na potrzeby chorych na raka dzieci.
 • Korowód Nadziei
  wielka parada, która od kilku już lat we wrześniu przechodzi ulicami Wrocławia. w nim udział setki uczniów z dolnośląskich szkół, które przez cały rok biorą udział w akcji „Szkoły dla Nadziei”, a także artyści, akrobaci, konne sekcje straży miejskiej z całego kraju oraz zagranicy (m.in. z Czech i Słowacji), mażoretki, liczne grupy taneczne i wokalne z całego Dolnego Śląska. Do radosnego pochodu co roku włączają się tysiące wrocławian, którzy towarzyszą nam w przemarszu przez miasto.

Liderzy Medycyny Przemek Pohrybieniuk

Wyróżnienie i tytuł Lidera Roku 2018 to dla Fundacji nie tylko wielki zaszczyt. To dowód na to, że realizowane przez nas projekty są potrzebne i ważne dla pacjentów oraz osób, które chcą angażować się w pomoc dla dzieci chorych na raka – mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – To także wyzwanie. Bo zawieszamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę przed dalszą pracą i nowymi pomysłami. A takich pomysłów mamy wiele.

Fundacja realizuje już kolejne nowatorskie w skali kraju projekty. Jednym z nich jest Centrum Konsultacyjne dla Onkomocnych. Pacjentów kliniki “Przylądek Nadziei”, którzy wyzdrowieli pięć lat temu i wcześniej. To pierwsze i jak dotąd jedyne takie miejsce w Polsce. Ruszyło 8 stycznia.

Pozostałe aktualności

22 sierpnia 2019

Bitwa Muzyczna – największy charytatywny pojedynek kapel i wokalistów we Wrocławiu!

O tym wydarzeniu muzycznym głośno będzie w całym Wrocławiu! Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i Hard Rock Cafe Wrocław zapraszają na Bitwę Muzyczną. Najbardziej zwariowany projekt charytatywny na mapie Polski. Bo gramy dla dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu!

20 sierpnia 2019

Pomóż dzieciom chorym na raka mniej czasu spędzać w szpitalu

Leczenie choroby nowotworowej może trwać nawet kilka lat. Dla małych pacjentów kliniki onkologicznej szpital staje się domem, który opuszczają bardzo rzadko. Możemy to zmienić! Dzięki Twojej pomocy w ciągu roku nawet setka dzieci będzie mogła mniej czasu spędzać w szpitalu!

19 sierpnia 2019

Niezwykły koncert, wspólne śpiewanie i… pociąg!

Kiedy publiczność wchodzi na scenę, żeby śpiewać razem z artystami, dzieci i dorośli tańczą na widowni, a wszyscy robią roześmiany pociąg, to znaczy że koncert był FENOMENALNY!  A ten, dzięki naszej Przyjaciółce, Anecie Rak, zapamiętamy na bardzo długo!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!