Pomagam i wpłacam

Wydarzenia charytatywne

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” co roku organizuje duże wydarzenia, podczas których zbiera fundusze na leczenie małych pacjentów Przylądka Nadziei. Ich realizacja nie byłaby możliwa bez udziału sponsorów i partnerów.

Chociaż Fundacja przez cały rok organizuje wiele akcji charytatywnych oraz zbiórek, podczas których zbierane są środki wspierające leczenie małych pacjentów Kliniki, to niewątpliwie największymi wydarzeniami są: Koncert Nadziei, Korowód Nadziei oraz Gala Zwycięzców. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc firm oraz darczyńców.

 

Koncert Nadziei

Zapraszamy do udziału w Koncercie Nadziei.  To jedyny taki koncert w Polsce, podczas którego na scenie oprócz gwiazd polskiej estrady występują sponsorzy Fundacji. Unikatowa formuła wydarzenia zakłada, że w pierwszej części w rolę wokalistów i muzyków wcielają się przedstawiciele sponsorów, wspierających dzieci chore na raka. Księgowa, dyrektor, analityk – każdy, kto może pochwalić się talentem wokalnym lub instrumentalnym, ma szansę wystąpić na wielkiej scenie w widowiskowej, oprawie z profesjonalnymi muzykami.

Udział w Koncercie Nadziei to nie tylko okazja do zaprezentowania się ponad 1500 osób na widowni. To również prestiż i szansa dla firm, by w nieszablonowy sposób zaprezentować się publiczności oraz okazja do podkreślenia w przestrzeni medialnej pozytywnego wizerunku i społecznego zaangażowania.

Dowiedz się więcej o Koncercie Nadziei

Korowód Nadziei

Kolejnym, bardzo ważnym wydarzeniem, które łączy w sobie pomoc chorym dzieciom i promocję firm jest Korowód Nadziei. To wielka, kolorowa parada, która przechodzi głównymi ulicami Wrocławia. Biorą w niej udział mażoretki, szczudlarze oraz tancerze. Współorganizatorem imprezy jest wrocławska Straż Miejska. Dzięki jej ogromnemu zaangażowanie podczas parady odbywa się widowiskowy przemarsz jednostek konnych z całej Polski. W roku 2019 atrakcji mieliśmy jeszcze więcej, niż zwykle! I połączyliśmy siły z Wrocławskim Festiwalem Krasnoludków! Na zakończenie Korowodu, na scenie w Rynku odbywa się koncert gwiazdy – wystąpili dla nas m.in. Natalia Kukulska, Jose Torres, Honorata Skarbek, zespół “Raz Dwa Trzy”. Korowód Nadziei jest wzbogacony o Program Profilaktyczny, podczas którego lekarze z Kliniki Przylądek Nadziei bezpłatnie badają dzieci i młodzież.

Podczas Korowodu i koncertu prowadzimy zbiórkę środków na rzecz naszych podopiecznych. Partnerom wydarzenia oferujemy wyświetlenie logotypu na wielkim telebimie ledowym ustawionym na scenie oraz podziękowania ze strony prowadzących. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, które chętnie relacjonują jej przebieg.

Dowiedz się więcej o Korowodzie Nadziei

Gala Zwycięzców

Co dwa lata Fundacja organizuje Galę Zwycięzców – spotkanie pacjentów wyleczonych z choroby nowotworowej, na które przyjeżdża tysiąc gości z całego kraju. To wyjątkowy czas, gdy po latach można spotkać kolegów z kliniki oraz zaprzyjaźnionych lekarzy i pielęgniarki, którzy niegdyś walczyli o ich życie. Te niezwykłe spotkania dają małym pacjentom, którzy jeszcze nie zakończyli swojej terapii, wiele nadziei i siły do dalszych zmagań z rakiem. Najpiękniejszym dowodem, że z chorobą da się wygrać są spotkania Dawców i Biorców Szpiku.

Podczas gali, nie brakuje gości specjalnych. W 2018 roku gali był to Michał Zawadka, który powiedział uczestnikom, jak ważnym elementem w powrocie do zdrowia i po wyzdrowieniu również jest motywacja. Idealnym zwieńczeniem gali był największy w Polsce pokaz magii, przygotowany przez znanego iluzjonistę Marcina Muszyńskiego. Zachęcamy firmy do pomocy przy organizacji wydarzenia.

Dowiedz się więcej o Gali Zwycięzców

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!