Kup wirtualnie, pomóż realnie


Kup wirtualnie, pomóż realnie

 

Szafki z lekarstwami, biurko dla pana doktora, sprzęty medyczne, łóżka szpitalne, ale też baloniki, kwiatki, maskotki… Wszystko jasne, czyste i  kolorowe. To wyposażenie idealnej kliniki, w której każdy mały pacjent z radością wracałby do zdrowia.

Dla wielu jednak to tylko marzenia. Rzeczywistością są natomiast ciasne, brzydkie sale, w których dla rodziców małych pacjentów nie ma miejsca. Muszą więc nocować niemal pod łóżkami swoich pociech albo, na łóżkach polowych jeśli tylko uda się je „wcisnąć” w pobliże dziecka, którego nie chcą opuścić ich ani na chwilę. Takie sytuacje to codzienność w klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Nowotwory, będące chorobą przewlekłą, wymagającą skomplikowanych i długotrwałych procesów leczniczych, przykuwają na długie miesiące dziecko do łóżka, a rodzica do podłogi pod nim. Jednak każdy z „rezydentów” wspomnianego szpitala ma nadzieję, że już niedługo ukończy z powodzeniem swoje leczenie w nowoczesnej i dobrze wyposażonej klinice, która stanąć ma na terenie wrocławskiego kampusu ,,Nowej Akademii Medycznej”. Aby jednak od podstaw wznieść nową siedzibę szpitala, potrzeba ponad 60 mln złotych.

wirt 1 Kup wirtualnie, pomóż realnie

           Astronomiczna kwota nie przeraża jednak Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”, która od ponad roku dwoi się i troi, aby zebrać potrzebne na ten cel fundusze. W trakcie 20 laty działalności, zorganizowanych zostało wiele aukcji charytatywnych, balów, koncertów, happeningów, licytacji oraz spotkań z gwiazdami estrady i sportu. Wszystko po to, by nieść pomoc podopiecznym fundacji oraz rozpadającej się klinice. Inwencja i pomysłowość członków organizacji zdaje się być niewyczerpana. Dowodem na to jest ostatni, zupełnie nowatorski sposób zbierania funduszy. Otóż postanowiono pójść z duchem czasu  i wykorzystać medium, które obecnie pełni jedną z ważniejszych w życiu przeciętnego obywatela, a mianowicie Internet. Na początku tego roku powstał adres www.wirtualna-klinika.pl , pod którym mieści się piękny, kolorowy szpital z pełnym wyposażeniem. Aby jednak świat wirtualny zmienił się w realny, każdy odwiedzający stronę powinien kupić lub ,,współnabyć” jeden z przedmiotów istniejących wewnątrz kliniki. Właśnie udostępniono do „wykupienia” drugie pomieszczenie wirtualnej kliniki – gabinet lekarski. Za pomocą interaktywnych kursorów możemy przemieszczać się po dwóch pomieszczeniach szpitala i wybierać rzeczy, dostosowane cenowo do naszych możliwości finansowych: od cegiełki za 10 zł przez lizaka za 15 zł aż po biurka i regały za kilkaset złotych. Każdy, kto zakupi choć jeden mały przedmiot, może zostawić po sobie ślad w postaci wizytówki na ,,swojej” rzeczy z imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem.

wirt 2 Kup wirtualnie, pomóż realnie

Całość kwoty za wirtualne zakupy przeznaczana jest na konto budowy nowej siedziby kliniki pod wiele mówiącą nazwą „Przylądek Nadziei”. Jest to pierwsza taka inicjatywa w kraju, pracownicy fundacji wierzą, że z pomocą internautów charytatywna zabawa w Wirtualnej Klinice pomoże realnie zbudować tą prawdziwą. Chcieliby, aby szybko przybywały nowe wirtualne pomieszczenia.  

To takie proste – teraz każdy, nawet nie ruszając się z domowego fotela może pomóc dzieciom, które na co dzień walczą z rakiem.

wirt 3 Kup wirtualnie, pomóż realnie