Pomagam i wpłacam

Program profilaktyczny pielęgnacji skóry u dzieci leczonych onkologicznie

Jak postępować ze zmianami skórnymi powstającymi w toku leczenia dzieci chorych onkologicznie? O tym dowiedzą się uczestnicy programu profilaktycznego na temat pielęgnacji skóry, finansowanego przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Jak postępować ze zmianami skórnymi powstającymi w toku leczenia dzieci chorych onkologicznie? O tym dowiedzą się uczestnicy programu  profilaktycznego na temat pielęgnacji skóry, finansowanego przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Każdy rodzic chorego dziecka może wziąć udział

Program został zainicjowany na początku grudnia 2022 roku. Skierowany jest do rodziców i bliskich dzieci z chorobą nowotworową, którzy aktualnie przebywają na leczeniu w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. To najnowocześniejszy i największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Wybudowano go w 2015 roku z inicjatywy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Co roku leczy się w nim blisko 2000 dzieci i nastolatków, których największym marzeniem jest powrócić do zdrowia.

Leczenie nowotworu nigdy nie jest proste

Niestety, leczenie nowotworów jest żmudne i niejednokrotnie wywołuje poważne skutki uboczne u najmłodszych pacjentów. Chemioterapia nie tylko zabija komórki rakowe, lecz jednocześnie może prowadzić do poważnych zmian skórnych, w tym nadżerek, rozstępów, groźnych infekcji, zapaleń i zakażeń, w tym sepsy.

Zapobieganie i pielęgnacja są najlepszym rozwiązaniem

Celem  Programu profilaktycznego pielęgnacji skóry jest minimalizowanie ryzyka ich wystąpienia i edukowanie jego uczestników. Dzięki udziałowi w Programie rodzic lub opiekun dziecka chorego na nowotwór ma szansę dowiedzieć się, jak pielęgnować skórę dziecka i zapobiegać zakażeniom.

Zaletą uczestnictwa w Programie jest poczucie bezpieczeństwa i posiadania specjalistycznej wiedzy. Choroba nowotworowa dziecka i pobyt w Klinice, w długotrwałej izolacji od świata zewnętrznego, może bowiem wywoływać silny stres, któremu często towarzyszy uczucie zagrożenia. Program daje bliskim poczucie wsparcia w zmaganiach ze skutkami wymagającego leczenia i wyposaża ich w niezbędną wiedzę oraz narzędzia, umożliwiające odpowiednią pielęgnację np. cewnika Broviaca i jamy ustnej. Dzięki czemu rodzicom, opiekunom i dzieciom łatwiej przejść przez poszczególne etapy choroby – aż do całkowitego wyzdrowienia.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych

Uczestnictwo w Programie jest bezpłatne. Polega na udziale w cyklicznych spotkaniach odbywających się w klinice Przylądek Nadziei. W trakcie tych spotkań uczestnicy zapoznają się z prezentacją, rodzajem zmian skórnych  i najczęstszymi problemami, które mogą się pojawić w trakcie leczenia. Zostaną im zaprezentowane najlepsze i najbezpieczniejsze preparaty do pielęgnacji skóry dostępne na rynku. Będzie to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń między rodzicami, opiekunami i personelem medycznym, a także do nauki różnych sposobów pielęgnacji.

Program prowadzi pielęgniarka – specjalistka w zakresie pielęgnacji i leczenia ran – Pani Irena Gil.

Koordynatorką Programu jest: Ewa Zygadło-Kozaczuk. 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!