Fundacja dla dzieci – organizacja pożytku publicznego

Fundacja dla dzieci – organizacja pożytku publicznego


Działamy już od 27 lat, wspierając dzieci przyjeżdżające z całej Polski na leczenie do wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Z naszej pomocy skorzystało już niemal 5000 najmłodszych. Wiele lat ciężkiej pracy zaowocowało ogromnym zaufaniem, którym obdarzyli nas Polacy. Każdego roku Fundacja zbiera coraz więcej środków z 1% podatku, klasyfikując się w tej grupie w pierwszej 10 największych organizacji pożytku publicznego. Ten niewątpliwy sukces nie byłby możliwy bez hojności ludzi doceniających naszą pracę. Poprzedni rok to kolejny przełom, ponieważ ponad 200 tysięcy Polaków przekazało nam 1% swojego podatku, co przełożyło się na ponad 6,7 mln zł.

3 naratunek 2018 504x238 m Fundacja dla dzieci   organizacja pożytku publicznego

Pomagamy dzieciom chorym na raka. Z zebranych środków Fundacja kupuje potrzebne im drogie leki, zapewnia nowoczesne protezy, a także opłaca rehabilitację oraz wyjazdy na leczenie do ośrodków znajdujących się zagranicą. Doskonale wiemy, jak ważne w walce z rakiem są badania naukowe, dlatego wspieramy je finansowo, co bezpośrednio przekłada się na wzrost skuteczności diagnostyki i leczenia. Dzięki naszym środkom lekarze biorą udział w szkoleniach, a mali pacjenci mają zapewniony dostęp do nowoczesnego sprzętu i leczenia na światowym poziomie. Prowadzimy także działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej dzieci chorych na raka. Siedzibą naszej fundacji jest Wrocław. Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową pomaga jednak najmłodszym z całego kraju, którzy przyjeżdżają tu na leczenie.

Uważamy, że wsparcie najmłodszych to zadanie kompleksowe, obejmujące także obszary niezwiązane bezpośrednio z medycyną. Choroba sprawia, że dzieci przebywają w szpitalu przez kilka miesięcy, dlatego też staramy się skierować ich uwagę na rzeczy wesołe i przyjemne. Organizujemy imprezy z okazji Dnia Dziecka, a na Mikołajki zawsze przynosimy worek pełen prezentów. Pragniemy podarować im jak najwięcej szczęśliwych chwil, dzięki którym zapomną o szpitalnej codzienności. Pamiętamy także o rodzicach, którym często udzielamy pomocy socjalnej, tak niezbędnej w tym trudnym okresie.

Pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka zbieramy na organizowanych przez nas happeningach, koncertach i piknikach charytatywnych. W ten sposób zachęcamy ludzi do pomocy i zwracamy uwagę na potrzeby naszych małych podopiecznych. Od wielu lat wspiera nas Martyna Wojciechowska – to m.in. dzięki niej tak szybko udało się zebrać środki na budowę naszej nowoczesnej kliniki.

Zobaczcie, jak o naszej pomocy mówią nasi mali Podopieczni:

LEKI

Zapewniamy dzieciom leczenie na najwyższym możliwym poziomie. Fundacja dokłada wszelkich starań, żeby dzieci mogły być leczone najnowocześniejszymi lekarstwami. Co roku przeznaczamy na ten cel ponad 1,5 miliona złotych. Kiedy wiemy, że dziecko potrzebuje leku, za który nie zapłaci NFZ, kupujemy go z własnych środków.

ZAGRANICZNE LECZENIE

Kiedy w Polsce wyczerpią się już wszystkie możliwości leczenia, jedyną nadzieją może okazać się terapia za granicą. Owe rozwiązania są kosztowne, dlatego Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” finansuje wyjazdy dzieci do takich ośrodków. Na ten cel Fundacja przeznacza każdego roku ponad  trzy miliony złotych. Dotyczy to przede wszystkim dzieci walczących z neuroblastomą, wyjątkowo groźnym i agresywnym typem nowotworu, który często wraca w momencie, kiedy już wydaje się, że choroba została pokonana. Specjalistyczna immunoterapia ANTY GD2, mogąca temu zapobiec, nie jest powszechnie dostępna w Polsce, przez co wiele dzieci nie ma szansy z niej skorzystać. W takich przypadkach wysyłamy je na leczenie do Włoch lub Niemiec.

REHABILITACJA

Na rehabilitację najmłodszych Fundacja przeznacza każdego roku 200 tysięcy złotych. Dla młodego organizmu już sam nowotwór jest dużym obciążeniem, a do tego dochodzi jeszcze chemioterapia i operacje. Pragniemy, aby dzieci wróciły do pełni sił, dlatego zapewniamy im wiele godzin niezbędnych ćwiczeń i zabiegów. Dzięki temu dzieci szybciej odzyskują kondycję sprzed choroby.

POMOC SOCJALNA

Opiekujemy się nie tylko pacjentami, ale także ich rodzinami. Nasza fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” ofiarowuje takie wsparcie, jakie jest w danej sytuacji najbardziej pożądane. Staramy się, aby pomoc finansowa dotarła do najbardziej potrzebujących. Pomagamy wyremontować pokój, w którym dziecko będzie wracać do sił po przeszczepie, czasami kupujemy opał na zimę i wspieramy rodziców, którzy muszą nierzadko porzucić pracę z powodu choroby dziecka. Na ten cel Fundacja przeznacza co roku ponad pół miliona złotych.

KLINIKA MENTALNA

Świadomi tego, jak ważna w procesie leczenia jest opieka psychologiczna, stworzyliśmy unikatowy w skali kraju projekt. Nasza Fundacja prowadzi w Przylądku Nadziei Klinikę Mentalną. Pracujący w niej psychologowie oraz znakomici pedagodzy dają nieocenione wsparcie małym pacjentom i ich rodzicom podczas trudnej walki z nowotworem. Jest to pierwsza inicjatywa w Polsce gwarantująca najmłodszym tak kompleksową opiekę psychologiczną.

Jesteśmy przekonani, że wsparcie specjalistów zapewni dzieciom i ich rodzinom niezbędny spokój ducha podczas trudnej walki z rakiem.

Od wytrzymałości lekarzy i pielęgniarek oraz ich umiejętności radzenia sobie ze stresem zależy życie i zdrowie chorych dzieci. Dlatego opieką psychologiczną obejmujemy także personel szpitala. Przeciwdziałamy w ten sposób wypaleniu zawodowemu i wprowadzamy najlepsze standardy współpracy z pacjentami i ich rodzinami. Na te działania przeznaczamy w każdym roku ponad 600 tysięcy złotych.

SPRZĘT MEDYCZNY I SZKOLENIA LEKARZY

Aby lekarze pracujący w Przylądku Nadziei mogli skutecznie diagnozować i leczyć małych pacjentów, oddajemy w ich ręce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Przeznaczamy rocznie na ten cel przeszło 3 mln zł. Na szkolenia, dzięki którym podniosą swoje kwalifikacje, wydajemy dziesiątki tysięcy złotych. Uważamy, że tylko takie działania dadzą pacjentom chorym na raka gwarancję najlepszej opieki medycznej i realną szansę na wyzdrowienie.