Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

31 stycznia 2023

Chce pomagać ludziom, bo ludzie pomogli jej. Kinga, mimo choroby, snuje ambitne plany na przyszłość

17-letnia Kinga Dudek z Surochowa k. Jarosławia (woj. podkarpackie) jest bardzo ambitną nastolatką, która doskonale wie, czego chce. Swoją przyszłość planuje związać z medycyną. Marzeniem dziewczyny jest zostać lekarką i pomagać innym ludziom. Bo wie, jak bardzo ludzie jej pomogli, kiedy okazało się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną – nocną napadową hemoglobinurię.

30 stycznia 2023

Był oddany swojej pasji, dopóki nie zachorował na białaczkę. Radek nie przestaje marzyć

18-letni Radek Miszczuk z Wrocławia jest wielkim pasjonatem komunikacji zbiorowej. Jeździ po Polsce i robi zdjęcia miejskim autobusom oraz tramwajom. Poznał już rozkłady jazdy taboru w Białymstoku, Zielonej Górze, Legnicy czy Katowicach. W swojej kolekcji ma wiele biletów i tablic, ale też sterownik czy kasownik. Niestety ostra białaczka limfoblastyczna typu T poważnie pokrzyżowała jego plany odwiedzenia kolejnych miejsc i powiększenia bogatej kolekcji zdjęć.

24 stycznia 2023

Nowotwór po raz trzeci nie daje za wygraną. Jednak 7- letni Franek wierzy, że wreszcie go pokona

Franciszek Kulza z Żernik k. Poznania uwielbia zwierzęta. Szczególnie upodobał sobie jaszczurki i modliszki. Jeśli nie zostanie sławnym biologiem, to z pewnością kolekcjonerem wyścigowych aut. Z chęcią też zajmie się przerabianiem starych fur na nowe. Ale teraz chce raz na zawsze pokonać mięsaka.

23 stycznia 2023

Dla 12-latka to terapia ostatniej szansy. Rodzice Radka potrzebują prawie 1,5 miliona złotych, żeby wygrać

Radosław Toborek z Jędrzejowa (województwo świętokrzyskie) uwielbia zwierzęta, gotowanie i piłkę nożną. Rodzicom często robi niespodzianki i szykuje im pyszne śniadania. Zanim zachorował, uczęszczał do akademii piłkarskiej i był utalentowanym obrońcą. Teraz jednak musi rozegrać swój najważniejszy mecz. I wygrać z nawrotem bardzo rzadkiej, bo lekoopornej ostrej białaczki limfoblastycznej ALL-B, izolowanej w płynie rdzeniowo-mózgowym. Przypadek Radka stanowi zaledwie 5% wszystkich wznów ostrych białaczek limfoblastycznych na świecie. A terapia CAR-T, która może uratować mu życie, kosztuje aż 1 305 000 zł.

17 listopada 2022

W Domu Dziecka zachorował na raka, potem stracił Mamę. Alanek nie poddaje się

Alan Witczak z Oleśnicy uwielbia być brany na ręce i przebywać wśród ludzi. Każdy może zostać towarzyszem jego zabaw. Najchętniej wystukuje melodie z telewizyjnych bajek na domowych miskach i garnkach. Kiedy tylko słyszy „Jadą, jadą misie”, wówczas porzuca swój muzyczny sprzęt i zasłuchany staje na baczność. Niebawem minie rok, odkąd chłopiec zachorował na hepatoblastomę i kilka miesięcy, odkąd umarła jego mama.

3 listopada 2022

Porażka nie wchodzi w grę. Bartosz jest wielkim fanem piłki nożnej i chce wygrać z białaczką

Bartosz Nowiński z Miłkowic pod Legnicą jest zagorzałym fanem piłki nożnej. Lubi Leo Messiego, Roberta Lewandowskiego oraz grać w kolejne odsłony FIFY. Kiedy zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną, stało się jasne, że ma do rozegrania najważniejszy mecz w życiu.  Dziś w powrocie do zdrowia kibicują mu kochani rodzice, rodzeństwo oraz przyjaciele.

29 września 2022

Maja ma niecałe 4 lata i już walczy z neuroblastomą. Czeka na narodziny siostrzyczki, bo wie, że ma dla kogo żyć

Maja Pyka z Jeleniej Góry jest bardzo wesoła. Najbardziej ciekawi ją otaczający świat oraz ludzie, dzięki czemu ma wielu wspaniałych przyjaciół. Lubi spędzać czas na placu zabaw, rysować, wyklejać, oglądać „Psi Patrol”, „Strażaka Sama” i budować wysoką wieżę z drewnianych klocków. W tej chwili czeka na przyjście na świat swojej młodszej siostry Melanii oraz dzielnie walczy z neuroblastomą, nowotworem złośliwym.

15 września 2022

Marzeniem utalentowanego Stasia jest zostać mistrzem taekwondo. Ale najpierw musi wygrać z białaczką

Stanisław Kudźma z Dobrzykowic to nie tylko prawdziwy wulkan energii, lecz również przyszły mistrz taekwondo. Kiedy nie trenuje, łowi z tatą ryby, czyta mangę, ogląda anime, gra w piłkę nożną, pływa, jeździ na nartach i na rowerze. Lubi gry komputerowe, zwłaszcza takie, w które może pograć z przyjaciółmi przez internet. Od sierpnia zmaga się z białaczką. Pogorszenie stanu zdrowia u chłopca nastąpiło po jednym z wakacyjnych obozów.

25 sierpnia 2022

Rozłąka z rodziną, ukochanymi zwierzętami – dla Mieszka szpital stał się drugim domem

Mieszko Pilc z Kopańca jest małym wynalazcą o wielkim umyśle. Kiedy nie przeprowadza doświadczeń, jeździ na nartach, rysuje i układa klocki Lego. Od maja zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną, w której pokonaniu wspiera go kochająca rodzina.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku