Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

22 kwietnia 2024

9 lat i niedokrwistość aplastyczna. Nadia zmaga się z powikłaniami po drugim przeszczepie

Nadia Graczkowska z Wilczewa (woj. kujawsko-pomorskie) jest dziewczynką ciekawą świata, o wielu zainteresowaniach. Lubi wszelkie plastyczne rzeczy: od wykonywania ozdób z koralików, przez układanie puzzli, aż po rysowanie i malowanie. Niestety, wszystko to w ograniczonym zakresie, ponieważ z pełnego korzystania z uroków dzieciństwa przeszkadza Nadii niedokrwistość aplastyczna, która wymaga stałego leczenia hematologicznego.

9 kwietnia 2024

Uwielbia geografię i przed nim tyle do odkrycia. Konrad stawia czoło nowotworowi złośliwemu tkanek miękkich

16-letni Konrad Piotrowski z Torunia jest zwykłym, uśmiechniętym nastolatkiem z wieloma planami na przyszłość. Pasjonują go podróże, gry komputerowe i geografia. Niestety, jego rozwój zastopował groźny nowotwór, z którym Konrad zmaga się od niedawna. W powrocie do zdrowia pomaga mu najbliższa rodzina i grono szkolnych przyjaciół.

27 marca 2024

Choroba genetyczna, glejak nerwu wzrokowego i utrata wzroku. Wiktoria walczy z przeciwnościami losu

Idolką 11-letniej Wiktorii Kępińskiej z Torunia jest piosenkarka Sanah. Choć na najbliższym koncercie chciałaby ją zobaczyć, to niestety będzie mogła ją tylko usłyszeć. Wszystko przez glejaka nerwu wzrokowego, wskutek którego Wiktoria straciła wzrok, choć nie straciła jeszcze nadziei na poprawę swojego stanu zdrowia.

13 marca 2024

Choroba zmienia ją nie do poznania. Anastazja stawia czoło białaczce i skutkom leczenia

6-letnia Anastazja Rutkiewicz z Bydgoszczy na co dzień jest grzecznym i wesołym dzieckiem, ufnym i skorym do zabawy. Jednak ostra białaczka sprawia, że radosna dziewczynka potrafi zmienić się nie do poznania i mieć silne ataki agresji. Wszystko przez sterydy, które bierze razem z chemią, żeby jak najszybciej wyzdrowieć i wrócić do kolegów i koleżanek z przedszkola.

4 marca 2024

Grafiką zajmuje się nawet w szpitalu. Choć Antoś choruje na białaczkę, to wie, że nie jest sam

11-letni Antoni Jaskólski z Lubienia Kujawskiego jest koleżeński i uśmiechnięty. Ma wiele zainteresowań. Przez matematykę, po klocki LEGO aż po grafikę komputerową, którą tworzy nawet w szpitalu. Antek ma również kochającą rodzinę, która mocno go wspiera w zmaganiach z ostrą białaczką limfoblastyczną.

19 lutego 2024

Przeszczep to nie wszystko. Wiktoria cierpi na chorobę genetyczną i zmaga się z powikłaniami po zabiegu

8-letnia Wiktoria Wojtyńska z Elbląga od września była tylko 5,5 dnia w domu. Szpital stał się jej drugim domem. Jest jednak bardzo zdeterminowana, żeby przezwyciężyć skutki uboczne przeszczepu szpiku kostnego i wrócić do uprawiania ukochanej piłki ręcznej. Odkąd bowiem okazało się, że choruje na Anemię Fanconiego, jej dzieciństwo przestało wyglądać, tak jak do tej pory.

12 lutego 2024

Kocha zwierzęta, ale to auta są jego konikiem. 2-letni Kuba zmaga się z ostrą białaczką

Kubę Listwana z Wrocławia pasjonuje wiele rzeczy. Kocha zwierzęta, muzykę, ale to samochody są jego konikiem. Niestety, odkąd zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B, musiał ograniczyć swoje liczne aktywności i całą swoją wyjątkową energię przeznaczyć na walkę z nowotworem.

2 lutego 2024

Zamiast Świąt, oddział onkologiczny. 3,5-letnia Liliana stawia czoła neuroblastomii

Liliana Bilińska z Nowego Wągrodna (k. Piaseczna) wciąż wspomina swój pobyt w przedszkolu. Codziennie mówi mamie, że chce tam wrócić. Jednak od Świąt dziewczynka zmaga się z neuroblastomą, a lekarze robią wszystko, żeby pomóc jej wyjść z choroby.

31 stycznia 2024

Maja już wie, że wypadną jej włosy, tak jak wypadły mamie. Matka i córka walczą z rakiem

5-letnia Maja Królewicz z Proszkowa (k. Środy Śląskiej) doskonale pamięta, jak bawiła się perukami z mamą. Odkąd dziewczynka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, już wie, że po chemioterapii wypadają włosy. Tak samo jak wypadły jej mamie, która również zmaga się z nowotworem.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!