Pomagam i wpłacam

Nasze dzieci

Fundacja opiekuje się małymi pacjentami Przylądka Nadziei, wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Co roku w tym szpitalu leczy się około 2000 dzieci, które każdego dnia toczą najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Fundacja pomaga im wszystkim – kupuje bardzo drogie leki i protezy dla maluchów, finansuje ich rehabilitację i płaci za pobyty w sanatorium. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagają wpłaty na rzecz naszej Fundacji.

25 września 2023

Być dla dziecka, to najważniejsze. Dominik zmaga się z nawrotem białaczki

Pierwszą, wyczekiwaną ciążę, z Dominikiem, pani Żaneta wspomina bardzo dobrze, podobnie jak drugą, równie mocno wyczekiwaną. Od kiedy sielankę naruszyła diagnoza Dominika, młodszy syn dodaje mamie otuchy pierwszymi krokami i słowami, aby nie zabrakło jej sił na opiekę nad jego starszym bratem.

18 września 2023

Z dnia na dzień pojawiło się Coś. 1,5-roczny Dominik zmagał się z mięsakiem prążkowanokomórkowym.

Dominik Zieliński dziś ma 5 lat i już chodzi do przedszkola, a jego starsza siostra Lenka - do podstawówki. Jak mówi ich mama, pani Ewelina, szczególnie w lecie wszyscy uwielbiają spędzać czas na dworze. Rodzina to jej największe szczęście, a zdrowie jest najważniejsze. Szczególnie teraz.

11 września 2023

Intuicja mamy nie zawiodła. Mała Maja zmaga się z ostrą białaczką szpikową

Dziewięcioletnia Maja Mecan z Oławy w tym roku spełniła jedno ze swoich marzeń: nauczyła się jeździć na rowerze. Choć jeszcze nie są to ukochane przez jej mamę, panią Katarzynę, rolki, to dla rodziny jest to wspaniały i wyczekiwany, choć nieśmiały, start do wspólnej aktywności.

7 września 2023

Z siłowni i boiska na oddział onkologiczny. 17-letni Oskar zmaga się z groźnym chłoniakiem

Oskar Sudora z Wałbrzycha ma silną osobowość i pozytywny stosunek do życia. Jest zawsze uśmiechnięty, dlatego rówieśnicy z boiska, szkoły, czy siłowni bardzo go lubią. Mimo zdiagnozowanego Chłoniaka Burkitta i ciężkiego leczenia, ma jeszcze wystarczająco dużo siły i energii, aby wesprzeć swoich rodziców, kochaną siostrę i dziadków.

29 sierpnia 2023

Od 6 lat cierpi na nowotwór. 11-letnia Weronika, mimo że choruje na glejaka, nie traci pogody ducha

Weronika Józefko z Jaworowa Pomorskiego jest bardzo silną dziewczynką. Nie skarży się na ból i nie chce, żeby rodzice martwili się jej stanem. Choć z glejakiem zmaga się już od 2017 roku, to optymistycznie patrzy w przyszłość i pielęgnuje swoje pasje.

24 maja 2023

Lekarze zastanawiają się, jak pomóc. 17-letnia Julia dzielnie stawia czoło kolejnemu nawrotowi choroby

Julia Pawelec z Puszczy Rządowej (województwo kujawsko-pomorskie) zmaga się z trzecim nowotworem i drugą wznową. A mimo to nie rezygnuje z marzeń. Jeździ konno i rozwija kulinarne talenty, o których w rodzinie krążą prawdziwe legendy. Bo kiedy Julia widzi uśmiechy na twarzach rodziców, braci i sióstr, którzy nie mogą się nachwalić jej jabłecznika i sernika na zimno, wie, że ma dla kogo żyć i pokonać mięsaka tkanek miękkich.

5 kwietnia 2023

Nowotwór nie wybiera. 8-letni Filip ma zespół Fallota, Downa oraz niedoczynność tarczycy. I choruje na białaczkę

Filip Zakrzewski ze Świdnicy bardzo lubi chodzić do przedszkola. W którym, wspólnie z przyjaciółmi i pod okiem wspaniałych przedszkolanek, uczy się wycinać i wyklejać piękne drzewka oraz zwierzątka. Poza spędzaniem czasu w przedszkolu, całymi godzinami spędza czas na słuchaniu muzyki. Pozwala mu zapomnieć o kłopotach zdrowotnych i o tym, że choruje na nowotwór.

30 marca 2023

“Mam 18 lat i trzeci nowotwór”. Choć zrujnował Dominice marzenia, nie zgasił w niej woli walki

Choć Dominika Małecka ma zaledwie 18 lat, od 13 lat jest związana z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Mimo tak młodego wieku przeżyła już wiele. Dwa nowotwory, operacje na kręgosłupie i przeszczep szpiku. Powikłania po przeszczepie leczy do dziś, w tym jałową martwicę stawów biodrowych, przez którą porusza się na wózku.  Kiedy pojawiła się nadzieja, że dziewczynka po latach znów zacznie chodzić, zaatakował ją kolejny nowotwór. Jednak pomimo tych przeciwności losu Dominika nie poddaje się. Co więcej wspiera ukochaną rodzinę w walce z okrutną chorobą.

9 marca 2023

W wieku 13 lat zachorował na białaczkę. Dziś Kajetan udowadnia, że nie można bać się raka

17-letni Kajetan Lehmann z Zielonej Góry to urodzony piłkarz i zwycięzca. Uwielbia rywalizować i nie lubi przegrywać. Choć udało mu się pokonać nowotwór, to sam pobyt w szpitalu nauczył go pokory i pozwolił nabrać zdrowego dystansu do otaczającej go rzeczywistości. Dziś „Kajo” już wie, że nie musi być gwiazdą. Wystarczy, że będzie sobą.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku