Pomagam i wpłacam

Granty na Administratorów Danych

13 listopada 2023

Dostęp do powszechnych baz danych ma dla lekarzy kluczowe znaczenie – nie tylko pozwala zunifikować i skatalogować przypadki pacjentów, którzy do nich trafiają, ale przede wszystkim daje możliwość skorzystania z doświadczenia, wiedzy i odkryć z wcześniejszych lat. W Polsce brakuje jednak takiej bazy dla pediatrycznych pacjentów onkologicznych, dlatego wraz z PTOHD działamy na rzecz jej stworzenia. Będzie ona działać pod nazwą Hope for Children.

Ogólnopolska baza danych pacjentów onkologii i hematologii pediatrycznej to kolejny krok, który wykonujemy, aby realizować nie tylko naszą misję, ale i wizję – świata, w którym nowotwory dziecięce są chorobami wyleczalnymi, a ozdrowieńcy mają szansę na długie i zdrowe życie. W III Filarze Programu Grantowego dofinansowujemy więc etaty 18 Administratorów Danych, którzy będą pracować w każdym województwie przy klinikach onkologii i hematologii dziecięcej, zbierając i systematyzując dane medyczne z ostatnich dwóch dekad.

Ogólnopolska baza – szansa na rozwój

Powstanie bazy danych nowotworów dziecięcych, w której zbierane będą informacje o pediatrycznych pacjentach onkologicznych, oznacza niespotykane dotąd możliwości naukowe, badawcze i statystyczne. Dzięki bazie Hope for Children dostęp do danych medycznych z całego kraju będzie znacznie prostszy.

To także szansa na rozwój badań i analiz dla środowiska medycznego. Choć dane znane są w ogólnym zarysie, to ich uszczegółowienie i dopracowanie pozwoli opracować nowoczesne strategie finansowania leczenia i alokacji niezbędnych środków, także przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dane, które trzeba zebrać

Żeby umożliwić i ułatwić szpitalom włączenie ich archiwów do bazy, zaoferowaliśmy klinikom podpisanie z nami umowy, w której zobowiązujemy się do opłacenia etatu Administratora Danych przez okres dwóch lat. Na ten cel przeznaczyliśmy łącznie 3 miliony złotych.

Administratorzy Danych zostaną przez nas przeszkoleni i wyposażeni w sprzęt niezbędny do pracy. Większość z nich jest już gotowa do podjęcia pracy – 30 listopada 2023 wezmą udział w szkoleniu, prowadzonym przez Dział Naukowy naszej Fundacji.

Program Grantowy na rok 2023 został zamknięty, ale w przyszłym roku znów zbierane będą zgłoszenia. Wspólnie możemy dążyć do urzeczywistnienia naszej wizji. Chcesz wesprzeć Program Grantowy Fundacji? Napisz do nas: granty@naratunek.org

Pozostałe aktualności

17 czerwca 2024

Spotkanie hemofilików i ich rodzin we Wrocławiu

Po pandemicznej przerwie młodzi pacjenci z hemofilią i ich rodziny ponownie mogły się spotkać, wymienić doświadczeniami i porozmawiać z ekspertami... a nawet poznać trochę sztuk walki i posłuchać historii ultratriatlonisty.

22 maja 2024

Pomóż nam uzbierać 150 000 tysięcy na leczenie Nadii!

Nadia jest po dwóch przeszczepach szpiku. Pierwszy przeszczep szpiku niestety się nie przyjął. Po drugim Nadia zmaga się z graftem skórnym i groźnym wirusem. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy, żeby organizm Nadii znów nie odrzucił przeszczepu.

13 maja 2024

Trwają zapisy na XVII Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Trwają zapisy na XVII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, które już 8 czerwca odbędą się na Stadionie Lekkoatletycznym we Wrocławiu.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!