Pomagam i wpłacam

Podejmij żużlowe wyzwanie Spartan! Razem pokonajmy raka!

3 czerwca 2022

Podejmij żużlowe wyzwanie Spartan! Razem pokonajmy raka!

Już 2 lipca 2022 roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się turniej żużlowców-amatorów Budex Amateur Speedway Cup, który po raz pierwszy w historii zagości w stolicy Dolnego Śląska. Będą to również pierwsze zawody organizowane przez Amatorski Klub Żużlowy “Spartanie”.

Tradycją jest, że zmaganiom amatorskim towarzyszy pomoc potrzebującym, dlatego te wyjątkowe zawody zostaną rozegrane na rzecz podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na program “Podaruj Rozwój”.

Program ma na celu zainicjowanie na nowo po okresie pandemii w “Przylądku Nadziei” zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży służących ich rozwojowi, aktywizujących, wspierających zdolności poznawcze i psychofizyczny rozwój. Chcemy, by czas spędzony w szpitalu nie był stracony pod kątem nauki, by mali pacjenci mieli szansę na aktywności służące ich rekonwalescencji i niwelowaniu długotrwałych skutków ubocznych choroby nowotworowej. Chcemy zaproponować zajęcia uczące korzystania z nowoczesnych technologii i narzędzi w sposób twórczy, edukacyjny. W zależności od wieku dziecka zaproponujemy zajęcia, dzięki którym zdobędą nowe umiejętności, a przy tym będą dobrze się bawić, zawierać znajomości, działać wspólnie – mimo izolacji od szkoły, rówieśników. W ramach którego dzieci leczące się w klinice “Przylądek Nadziei” mogą się bawić i zdobywać wiedzę. Wśród aktywności są m.in. zajęcia z programowania robotów, międzynarodowa wymiana pocztówek z dziećmi z innych klinik onkologicznych, czy nauka z pomocą nowoczesnych tabletów i aplikacji edukacyjnych.

Oprócz kwesty podczas samego wydarzenia, nasz cel chcemy wesprzeć poprzez zbiórkę online i uzbierać kwotę 5000 zł. Dodatkowo na portalu Allegro można wylicytować atrakcyjne upominki, m.in. gadżety klubowe AKŻ Spartanie, możliwość uczestniczenia w treningu żużlowym “od kuchni”, a także upominki z autografami przekazane przez żużlowców WTS Betard Sparta Wrocław. Wstęp na turniej jest darmowy, dlatego zachęcamy wszystkich kibiców do przekazania zaoszczędzonych w ten sposób środków na poniższą zbiórkę.

Zbiórkę wsparli:

Zbiórka publiczna
2 lata temu
3 883 zł
Anonimowy Pomagacz
2 lata temu
25 zł
Malgorzata Filarska
2 lata temu
50 zł
Anonimowy Pomagacz
2 lata temu
25 zł
Zuzia Sz
2 lata temu
50 zł
Anonimowy Pomagacz
2 lata temu
100 zł
Damian Gutwinski
2 lata temu
25 zł
Joanna Olczyk
2 lata temu
30 zł
Anonimowy Pomagacz
2 lata temu
50 zł
Elżbieta Bednarska
2 lata temu
50 zł
Maciej Jarecki
2 lata temu
200 zł
Marek Wiewiórski
2 lata temu
1 000 zł