Pomagam i wpłacam

50 tysięcy złotych dla dzieci chorych na raka!

11 września 2017

Światło – nosisz je w sobie! Tak zaśpiewała w tym roku Natalia Kukulska do wszystkich uczestników szóstego Korowodu Nadziei, wielkiej barwnej parady, która przeszła ulicami Wrocławia. I rzeczywiście – przynieśli światło, ogromne czerwone serce i mnóstwo dobra dla dzieci chorych na raka. Dzięki wpłatom sponsorów i darowiznom do puszek udało nam się zebrać blisko 50 tysięcy złotych!
Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz Straż Miejska Wrocławia od sześciu już lat organizują Korowód Nadziei. To wielka parada, która jest wyrazem solidarności z dziećmi chorymi na raka. W tym roku marsz przeszedł ulicami Wrocławia w sobotę, 9 września. Podczas Korowodu i towarzyszącemu mu koncertu udało nam się również przeprowadzić zbiórkę środków na rzecz naszych podopiecznych. Dzięki wpłatom sponsorów oraz zbiórce do puszek zgromadziliśmy niemal 50 tysięcy złotych.
Korowód wyruszył z placu zieleni przy ul. Sanockiej i głównymi ulicami miasta przeszedł do Rynku na Plac Gołębi. Marsz był niezwykle barwny i widowiskowy. Wzięli w nim udział między innymi: wojskowa orkiestra reprezentacyjna, patrol konny Straży Miejskiej i fantazyjnie poprzebierane panie z klubu seniora oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami szkół.
Po dotarciu do Rynku, uczestnicy Korowodu stworzyli wielkie serce dla dzieci chorych na raka. W konturach wyrysowanych wcześniej na bruku wrocławskiego Rynku zmieściło się ponad pół tysiąca osób. Każdej z nich wręczyliśmy czerwony karton albo balon, który w odpowiednim momencie trzeba było unieść do góry. Tak powstało wielkie serce o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Serce zostało sfilmowane i sfotografowane z lotu ptaka i wkrótce pokażemy je małym pacjentom Przylądka Nadziei.
Po wielkim sercowym happeningu na scenie wystąpiły: formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Leszna i z Branic. Pokaz na szarfach dały akrobatki z Dare Dance Company.
Podczas wielkiej uroczystości nagrodziliśmy też dzieci i młodzież z wrocławskich szkół, które przez cały ubiegły rok szkolny angażowały się w pomoc swoim rówieśnikom chorym na raka. Wyłoniliśmy zwycięzców naszej akcji „Szkoły dla Nadziei” i „Przedszkolaki dla Nadziei” – szkoły i przedszkola, które najaktywniej pomagały Fundacji. Trafiły do nich przepiękne figurki wrocławskich krasnali wykonane przez artystkę Beatę Zwolańską-Hołod. W tym roku wyjątkowe rzeźby powędrowały do: wrocławskiego Przedszkola nr 9 „Mały czytelnik”, Szkoły Podstawowej ze Ślubowa, Gimnazjum im. Jana Pawła II z Sycowa i IX Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia.
Po wręczeniu nagród przyszedł czas na główną atrakcję tego niezwykłego popołudnia. Na scenie na Rynku specjalnie dla wszystkich uczestników Korowodu wystąpiła Natalia Kukulska. Gwiazda zaśpiewała swoje największe hity i zaprezentowała utwory z nowej płyty, którą nagrała w tym roku. Artystka w pięknych i poruszających słowach apelowała o pomoc dla dzieci chorych na raka.
Organizowany już po raz szósty Korowód Nadziei jest bowiem nie tylko plenerową imprezą charytatywną, ale też wielkim świętem dla Podopiecznych Fundacji, którzy biorą w nim udział. To niepowtarzalne wydarzenie organizowane na początku września, pozwala zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Dzięki takim wydarzeniom możemy mówić o ich potrzebach i zachęcać do ich wspierania.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam