Pomagam i wpłacam

Czekoladowa suknia od Pani prezydentowej.

21 stycznia 2011

Jeszcze na dobre nie zakończyło się podliczanie funduszy zebranych podczas IX charytatywnego balu Państwa Dutkiewiczów, a już Pani Prezydentowa wychodzi z  kolejną inicjatywą.

                Historia była prosta: podczas ostatniego balu charytatywnego, jedną z dekoracji była piękna wieczorowa suknia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby kreacja nie ważyła ponad 34 kg i nie była wykonana z… czekolady! Brązowo – złote dzieło wykonane i podarowane przez Haston City Hotel z okazji uroczystości na tyle spodobało się jednemu z uczestników, że postanowił je zlicytować. Za suknię zapłacił 25 000 PLN, jednak zamiast zabrać ją do domu, przekazał dzieło Pani Prezydentowej, która z kolei postanowiła podarować je chorym dzieciom. I tak dzieło z czekolady trafiło do podopiecznych Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” ku wielkiej uciesze małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.                W czwartek, 20. stycznia w bibliotece kliniki nastąpiło uroczyste przekazanie czekoladowej kreacji małym pacjentom. Gościem specjalnym ceremonii była sama Pani Anna Dutkiewicz, która jest gorącym zwolennikiem największej w Polsce społecznej akcji budowy nowej kliniki – Przylądka Nadziei.  


Pani Prezydentowa zachęcała wszystkich do wspierania idei Przylądka Nadziei, życzyła dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia a tym, które muszą jeszcze przechodzić leczenie szpitalne, aby mogły jak najszybciej leczyć się w nowej siedzibie kliniki.

Po uroczystym przemówieniu, powitaniach i wspólnych fotografiach dzieci obdarowały panią Dutkiewicz pięknymi prezentami: zbiorową laurką oraz wielkim obrazem, przedstawiającym ich marzenia o nowej klinice. Prezydentowa zapewniła, że kolorowe dzieło z pewnością zawiśnie na honorowym miejscu w domu Państwa Dutkiewiczów.


                Słodka impreza nie mogła oczywiście odbyć się bez łakoci. Na dzieci zebrane w świetlicy kliniki czekały stoły zastawione pysznościami. Pani prof. Alicja Chybicka podjęła się częstowania małych pacjentów, którzy z wielkim smakiem zajadali wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka i ciasteczka ufundowane przez Haston. Dzieci, które musiały zostać w szpitalnych łóżkach nie zostały pominięte. Delegacja złożona m.in. z Pani Prezydentowej i  prof. Chybickiej przemierzyła wszystkie oddziały i obdarowała wszystkie dzieci słodkim poczęstunkiem.  
                Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Pani Prezydentowa Anna Dutkiewicz zgodziła się zostać ambasadorem budowy ,,Przylądka Nadziei”.  – przyznaje prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” , pani Agnieszka Aleksandrowicz. Mamy nadzieję, że mając tak wspaniałych ludzi u boku, fundacji uda się w szybciej zebrać potrzebną kwotę i ruszyć z budową nowej kliniki.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam