Pomagam i wpłacam

Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

27 lutego 2012

Pod takim tytułem w sobotę, 25 lutego, odbyło się kolejne szkolenie Wolontariatu naszej Fundacji. Przeprowadzili je zaprzyjaźnieni z nami trenerzy, a jego celem było przygotowanie Wolontariuszy na różne reakcje ludzi, z którymi spotykają się w trakcie swojej pracy wolontaryjnej.

Dowiedzieliśmy się m.in. co to jest asertywność, na czym polega zachowanie nieasertywne i jakie mamy prawa związane z asertywnością.

Ciekawym ćwiczeniem było określanie naszego terytorium psychologicznego. Symbolizowały je kawałki kolorowej włóczki, którymi otaczaliśmy się w zależności od tego, jak dużego pola potrzebowaliśmy.

Dowiedzieliśmy się też sporo o tym, co motywuje i demotywuje ludzi do dawania pieniędzy w trakcie kwest, jak można sobie radzić z trudnymi osobami, jak oddzielić problem od osoby.

Był również czas na przećwiczenie zdobytej wiedzy. Inscenizowaliśmy scenki, w których próbowaliśmy otrzymać datki od osób trudnych. Trzeba przyznać, że zarówno ci, którzy wcielali się w rolę kwestującego, jak i darczyńcy, podeszli do ćwiczeń z ogromnym zaangażowaniem!.

Mamy nadzieję, że w trakcie czekających nas wkrótce kwest na rzecz budowy "Przylądka Nadziei" i przekazywania na ten cel 1% podatku, będziemy mieli okazję wykorzystać zdobytą na szkoleniu wiedzę.

 

Pozostałe aktualności

6 lipca 2020

Sukces terapii CAR-T w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

11-letni Olek, po siedmiu latach nieskutecznego leczenia białaczki, wreszcie bez obecności komórek nowotworowych, dzięki nowatorskiej terapii CAR-T zastosowanej w  Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK „Przylądek Nadziei”!

2 lipca 2020

Klienci SuperPharm podarowali dzieciom wspaniały prezent

Kochani, zobaczcie, jaki prezent dla dzieciaków przyjechał właśnie do Fundacji! Ogromna paleta profesjonalnych środków pielęgnacyjnych, które przyniosą ulgę małym pacjentom kliniki Przylądek Nadziei. Są NIESŁYCHANIE potrzebne, bo chemia i naświetlanie bardzo podrażniają skórę.

27 czerwca 2020

Pokaz motocyklowych akrobacji Freestyle Family

Wakacje w klinice Przylądek Nadziei zaczęliśmy w IMPONUJĄCYM stylu Odwiedzili nas mistrzowie motocyklowego freestyle’u. Najlepszy w Polsce: Marcin Łukaszczyk FMX Rider i Mikołaj ZAPSA Tempka FMX. Zawodnicy Freestyle Family.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam