Pomagam i wpłacam

Sytuacje trudne w pracy Wolontariusza

27 lutego 2012

Pod takim tytułem w sobotę, 25 lutego, odbyło się kolejne szkolenie Wolontariatu naszej Fundacji. Przeprowadzili je zaprzyjaźnieni z nami trenerzy, a jego celem było przygotowanie Wolontariuszy na różne reakcje ludzi, z którymi spotykają się w trakcie swojej pracy wolontaryjnej.

Dowiedzieliśmy się m.in. co to jest asertywność, na czym polega zachowanie nieasertywne i jakie mamy prawa związane z asertywnością.

Ciekawym ćwiczeniem było określanie naszego terytorium psychologicznego. Symbolizowały je kawałki kolorowej włóczki, którymi otaczaliśmy się w zależności od tego, jak dużego pola potrzebowaliśmy.

Dowiedzieliśmy się też sporo o tym, co motywuje i demotywuje ludzi do dawania pieniędzy w trakcie kwest, jak można sobie radzić z trudnymi osobami, jak oddzielić problem od osoby.

Był również czas na przećwiczenie zdobytej wiedzy. Inscenizowaliśmy scenki, w których próbowaliśmy otrzymać datki od osób trudnych. Trzeba przyznać, że zarówno ci, którzy wcielali się w rolę kwestującego, jak i darczyńcy, podeszli do ćwiczeń z ogromnym zaangażowaniem!.

Mamy nadzieję, że w trakcie czekających nas wkrótce kwest na rzecz budowy "Przylądka Nadziei" i przekazywania na ten cel 1% podatku, będziemy mieli okazję wykorzystać zdobytą na szkoleniu wiedzę.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam