Pomagam i wpłacam

Ani wypadają włosy. Poradnik dla dzieci i rodziców

Poradnik, który oddajemy w twoje ręce pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wypadania i odrastania włosów, a także oswoi emocje twojego dziecka z tym związane.

Jeżeli masz córeczkę lub synka chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla ciebie. Poradnik, który oddajemy w twoje ręce pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wypadania i odrastania włosów, a także oswoi emocje twojego dziecka z tym związane

Książeczka “Ani wypadają włosy” opowiada historię Ani, Jacka i Laury, którym wypadają włosy w trakcie terapii przeciwnowotworowej. Możesz ją czytać wspólnie z dzieckiem, odpowiadać na pytania, które się nasuwają i pokazywać, że tak jak w przypadku Ani, tak samo w przypadku waszego dziecka, włosy odrosną i mogą być nawet trochę inne niż wcześniej.

Przewodnik „Ani wypadają włósy” powstał z inicjatywy Olgi Fedorowicz i Krystyny Okoniewskiej z Zespołu Farmacji Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także Ewy Zygadło-Kozaczuk z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Przylądek Nadziei” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej innym ośrodkom onkologii dziecięcej i osobom zainteresowanym, także bezpłatnie. Życzymy dobrej lektury i niech ten poradnik będzie Waszym przyjacielem w drodze po zdrowie!

 

Pobierz poradnik w PDF (3,6 MB)

Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomoc. Dziękujemy!

Publikacja w języku polskim powstała dzięki wsparciu:

NETTLEAMGENNutricia
 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku