Pomagam i wpłacam

Ani wypadają włosy. Poradnik dla dzieci i rodziców

Poradnik, który oddajemy w twoje ręce pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wypadania i odrastania włosów, a także oswoi emocje twojego dziecka z tym związane.

Jeżeli masz córeczkę lub synka chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla ciebie. Poradnik, który oddajemy w twoje ręce pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wypadania i odrastania włosów, a także oswoi emocje twojego dziecka z tym związane

Książeczka “Ani wypadają włosy” opowiada historię Ani, Jacka i Laury, którym wypadają włosy w trakcie terapii przeciwnowotworowej. Możesz ją czytać wspólnie z dzieckiem, odpowiadać na pytania, które się nasuwają i pokazywać, że tak jak w przypadku Ani, tak samo w przypadku waszego dziecka, włosy odrosną i mogą być nawet trochę inne niż wcześniej.

Przewodnik „Ani wypadają włósy” powstał z inicjatywy Olgi Fedorowicz i Krystyny Okoniewskiej z Zespołu Farmacji Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także Ewy Zygadło-Kozaczuk z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Przylądek Nadziei” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej innym ośrodkom onkologii dziecięcej i osobom zainteresowanym, także bezpłatnie. Życzymy dobrej lektury i niech ten poradnik będzie Waszym przyjacielem w drodze po zdrowie!

 

Pobierz poradnik w PDF (3,6 MB)

Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomoc. Dziękujemy!

Publikacja w języku polskim powstała dzięki wsparciu:

NETTLEAMGENNutricia
 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!