Pomagam i wpłacam

Pomocniczek. Przyjazny przewodnik dla naszych pacjentów i ich rodzin.

Poznajcie przewodnik pełen pomocnych informacji, które ułatwią dzieciom i ich rodzinom odnaleźć się w nowej sytuacji.

Trafiacie do Przylądka Nadziei i pewnie zastanawiacie się co dalej. Jak poradzić sobie z nową sytuacją? Do kogo udać się po pomoc? Jakie zasady panują w klinice? Wychodząc naprzeciw tak wielu pytaniom i wątpliwościom postanowiliśmy stworzyć jedyny w swoim rodzaju przyjazny przewodnik ułatwiający Wam pobyt w naszej klinice. Pragniemy, aby nasza książeczka pomogła zaakceptować oraz zrozumieć kluczowe informacje oraz zmiany, które nastąpią w Waszym życiu. Jest to poradnik nie tylko dla małych pacjentów Przylądka, ale również ich rodziców, rodzeństwa i dziadków.

Pomocniczek to przepięknie ilustrowana książka, napisana przez zespół doświadczonych psychologów i psychoonkologów z Kliniki Mentalnej, działającej przy Przylądku Nadziei. Klinika Mentalna wspiera proces leczenia dziecka, pomaga rodzicom w organizacji opieki i życia przylądkowego, pokazuje sprawdzone sposoby regeneracji, a przede wszystkim dodaje sił do walki z chorobą. Czuwa również nad tym, aby czas wolny naszych małych pacjentów i ich opiekunów wypełnić przyjemnymi i mądrymi zajęciami.

Pomocniczek

Książka Pomocniczek jest ponadsiedemdziesięciostronnicowym, praktycznym i przyjaznym przewodnikiem związanym z pobytem w Przylądku Nadziei. Dzięki niemu łatwiej odnajdziecie się w nowej sytuacji i nauczycie radzić sobie z dezorientacją, uczuciem lęku, złością czy bezradnością. Dziecko, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Z Pomocniczka dowiecie się m.in:

 • jak poradzić sobie z trudnymi emocjami,
 • jak zrozumieć emocje i potrzeby towarzyszące Waszym dzieciom,
 • co zrobić, aby otrzymać pomoc socjalną,
 • jakie korzyści wiążą się z zapisaniem do Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”,
 • jak wygląda życie w Przylądku Nadziei i jakie panują tu zasady.

Poznacie również wiele cennych informacji i wskazówek, takich jak:

 • znaczenie ważnych słów i zwrotów związanych z leczeniem onkologicznym,
 • możliwe powikłania, jakie mogą wystąpić w trakcie leczenia,
 • opisy najczęściej wykonywanych badań,
 • lokalizacje najważniejszych miejsc w Przylądku Nadziei,
 • numery telefonów, które mogą Wam się przydać,
 • polecane poradniki i filmy.

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej, także bezpłatnie. Życzymy miłej lektury, niech Pomocniczek będzie Waszym przyjacielem w drodze po zdrowie!

Pobierz Pomocniczek w PDF (7MB)
Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomagam. Dziękujemy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam